'Bursa'da olduğu gibi bizim tribünlerimizde ellerinde bıçak olan hiçbir taraftarımız olmamıştır'

'Bursa'da olduğu gibi bizim tribünlerimizde ellerinde bıçak olan hiçbir taraftarımız olmamıştır'
Bursaspor karşılaşması sonrası kulüplerinin hedef gösterilmesine tepki gösteren Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, yaratılmak istenen algının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2’nci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Amedspor Kulübü, Diyarbakır’da Pazar günü oynanan Amedspor-Bursaspor maçı sonrası yaşananlara ilişkin basın toplantısı düzenledi.  Şehmuz Özer Spor Tesisleri’nde düzenlenen toplantıda konuşan Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım, Bursaspor oyuncularını ve yöneticilerini kentte ağırladıklarını belirtti.

'BURSASPOR BATMIŞ, BİTMİŞ VE KÜMEYE DÜŞMÜŞ BİR TAKIM'

Bursaspor’un kentten ayrıldıktan sonra kulüplerine dönük oluşturmak istediği algıya tepki gösteren Yıldırım, "Buradan gittikten sonra olmayan, yaşanmamış bir sürü provokatif açıklamalarda bulunarak bizleri kriminalize etmeye çalıştılar. Gösterilmiş olan misafirperverliğin karşılığında bu tarz kulüplerin açıklamalarını spor kamuoyunun takdirine bırakıyorum. Bursaspor Kulübü batmış, bitmiş ve kümeye düşmüş bir takım. Borç batağına sürüklenen bir takım. Algı oluşturmak için Amedspor maçını beklediler, yetiş Amedspor hastalığına bir ilaç oldu" dedi.

‘SANKİ BURASI BİR ARENAYMIŞ GİBİ BİR ALGI YARATTILAR’

Maç sırasında pet su şişelerinden başka herhangi bir yabancı maddenin atılmadığını belirten Yıldırım, "Bu durumda maçlarda normal karşılanan bir şeydir. İşte sahaya keser, döner bıçağı atıldı algısıyla futbol kamuoyunu yanlış yönlendirdiler" şeklinde konuştu. Bugüne kadar Diyarbakır’da oynadıkları maçları canlı olarak yayınlamadıklarını aktaran Yıldırım, ancak bugünden sonra kentte oynanacak maçları canlı yayınlayacaklarını ifade etti.

Amedspor Başkanı Selahattin Yıldırım

Stat içerisinde 600 kameranın aktif olduğunu ve maç sırasında basın mensuplarının bulunduğuna dikkati çeken Yıldırım, "Sanki burası bir arenaymış gibi bir algı yarattılar. Oluşturmak istedikleri algı hiçbir şekilde gerçeği yansıtmamaktadır. O gün normal bir futbol maçında yaşanabilecek taraftar tepkisinin dışında herhangi bir olay cereyan etmemiştir. Hiç kimsenin kılına zarar gelmemiştir ve burnu da kanamamıştır" diyerek, yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

‘BAYRAK OLAYININ KULÜBÜMÜZLE ALAKASI YOKTUR’

Bursaspor taraftarlarının farklı tarihlerde çekilen şiddet içerikli fotoğraflarını gösteren Yıldırım, "Bu tür fotoğraflar, hiçbir zaman bizde olmamıştır. Savaş görüntüleri bu fotoğraflardadır. Bizim tribünlerimizde ellerinde bıçak olan hiçbir taraftarımız olmamıştır. Bizim taraftarımız holiganizme karşıdır" dedi.  Maç esnasında taraftarların Federe Kürdistan Bölgesi’nın bayrağını açtığını dile getiren Yıldırım, "Açılan bir bayraktan dolayı kulübümüze bir linç kampanyası başlatılmıştır. Bu bayrak olayının kulübümüzle bir alakası yoktur. Olay ilgili gözaltına vatandaşlar bugün serbest bırakılmıştır" dedi.

‘TÜM DEPLASMANLARA GİDECEĞİZ’

Açıklama sırasında gelen TFF’nin maçtaki temsilcisinin hazırladığı raporu okuyan Yıldırım, raporun da kendilerini doğruladığını söyledi. Yıldırım, oluşturulmak istenilen olumsuz algılara rağmen tüm deplasmandaki maçlara gideceklerini ifade etti. (MA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar