Diyarbekirspor'dan Bursaspor kararına tepki: 'Maça çıkmayız'

Diyarbekirspor'dan Bursaspor kararına tepki: 'Maça çıkmayız'
Diyarbekirspor - Bursaspor maçının seyircisiz oynanmasına karar verildi. Diyarbekirspor Başkanı, "Karardan vazgeçilmezse maça çıkmayız" dedi.

Artı Gerçek - Diyarbakır İl Spor Güvenlik Kurulu'nun TFF 2'nci Lig Beyaz Grup'taki Diyarbekirspor - Bursaspor maçının seyircisiz oynanması kararı tepki çekti.

Diyarbekirspor Kulüp Başkanı Serkan Genç, taraftar yasağına tepki gösterdi. Genç, "Karar geri alınmazsa Bursaspor maçında sahaya çıkmayacağız. Biz Bursa maçında seyirci ile oynadık. Bu nedenle biz de kendi seyircimiz ile maça çıkmak istiyoruz. İl Spor Güvenlik Kurulu'nun aldığı kararı kabul etmiyoruz" dedi.

'BU AYRIMCI YAKLAŞIMI KABUL ETMİYORUZ'

Geçen hafta TFF'nin pazar günü oynanması gereken maçı hafta içine aldığını da hatırlatan Genç, "Bu karar da yanlıştı. Neden bizim maçımız Bursa'da hafta içine alınmadı. Bu ayrımcı yaklaşımı kabul etmiyoruz" dedi.

Bursaspor, Diyarbekirspor ile 28 Nisan günü oynanması gereken mücadelenin güvenlik sebebiyle 30 Nisan salı gününe ertelendiğini duyurdu.

Bursaspor Kulübü’nün açıklaması şöyle: “Türkiye Futbol Federasyonu Maç Planlama Müdürlüğü'nden kulübümüze gönderilen resmi yazıyla birlikte; 28 Nisan 2024 Pazar günü saat 15.00'de Diyarbakır Stadyumu'nda oynanması planlanan Diyarbekirspor karşılaşmamız, güvenlik önlemleri sebebiyle 30 Nisan 2024 Salı günü saat 13.00'de Diyarbakır Stadyumu'nda oynanacaktır."

NE OLMUŞTU?

Bursaspor - Amedspor arasında 5 Mart 2023'te oynanan maç, Bursaspor taraftarlarının saldırılarına sahne olmuştu. Tribünlerde, faili meçhul cinayetleri simgeleyen 'Beyaz Toros' ve infaz ve işkence suçlarından aranan Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın posterleri açılmıştı. TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta bulunan Bursaspor bu yıl küme düştü. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar