Erden Timur: Alevi olduğumu söylemek zorunda kaldım

Erden Timur: Alevi olduğumu söylemek zorunda kaldım
Galatasaray Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur, "Bana tarikatçı dendiği için Alevi olduğumu söylemek zorunda kaldım" dedi. Timur, "'Tarikatçı değilim' diye kimlik mi göstereyim?" diye tepki gösterdi.

Artı Gerçek - Galatasaray Sportif Başkan Vekili ve iş insanı Erden Timur katıldığı bir Youtube kanalında, hakkındaki tarikatçı iddialarından takımın yıldızı Mauro Icardi transferinin ayrıntılarına kadar birçok açıklamada bulundu.

Erden Timur, “Ben Tarsus Amerikan’da okudum. Çevremde hiç maneviyat tasavvuf vs yok. Ailemde de yok. Bana tarikatçı dendiği için Alevi olduğumu söylemek zorunda kaldım. Öyle de garip bir toplum anasını satayım." İfadelerini kullandı.

Sosyal medyada bir kullanıcı, “Biz seni biliyoruz Erden Timur. Alevi olduğunu bildikleri halde sana “tarikatçı” iftiraları atanlar Allah’tan korkmaz, kuldan utanmazlardır" yorumu yaptı.

ICARDI'DEN MESAJ

Programda, Mauro Icardi'nin Erden Timur'a mesajı da yayınlandı. Galatasaray'ın golcü yıldızı Icardı, "Benim, ailem ve Galatasaray'a yaptığın her şey için teşekkürler! Ben Türkiye'ye gelirken bana inanan ilk kişiydin. Ve bugüne kadar beraber kazandığımız her şeyi sana borçluyum! Geçen sene hedefimize ulaştık ve şampiyon olduk, umarım bu sene de bunu tekrarlayacağız!" diye konuştu.

ERDEN TİMUR KİMDİR?

Forbes 2020 verilerine göre 400 milyon dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengin 100. İnsanı olarak gösterilen Erden Timur, 1981 yılında Mersin’de doğdu.

Erden Timur, 2000 yılında Tarsus Amerikan Koleji’nden, 2005’te ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

2010 yılında Timur Gayrimenkul Geliştirme Yapı ve Yatırım A.Ş. çatısı altında Nef markasını kuran Timur, 2015 yılında Nef Vakfı'nı kurdu.

Timur, 11 Haziran 2022 tarihinde Galatasaray Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda Dursun Özbek’in başkanlığa seçilmesinin hemen ardından Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekili görevine getirildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar