Galatasaray'dan Suudi Arabistan'da Süper Kupa finali açıklaması: Fenerbahçe'nin stadyumuna varız

Galatasaray'dan Suudi Arabistan'da Süper Kupa finali açıklaması: Fenerbahçe'nin stadyumuna varız
Galatasaray, Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan'da oynanması kararından vazgeçilmesini istedi. İkinci Başkan Öztürk, Fenerbahçe'nin stadında oynamayı kabul edeceklerini söyledi.

Artı Gerçek - Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan'da oynanması kararına yönelik tartışmalar sürüyor. Galatasaray 2'nci Başkanı Metin Öztürk, "Federasyon bu yapyanlıştan hemen dönsün" ifadesini kullandı.

Galatasaray, Süper Lig'in 10'uncu haftasında yarın deplasmanda Çaykur Rizespor'a konuk olacak. Takım maç için Rize'ye hareket ederken, kulübün 2'nci başkanı Metin Öztürk, yolculuk öncesinde açıklama yaptı.

'TARAFTARLARIMIZDAN ÇOK YOĞUN TELEFONLAR ALIYORUM'

Metin Öztürk, Cumhuriyet'in 100'üncü yılında bu karşılaşmanın Türkiye'de oynanması gerektiğini söyledi. Öztürk sözlerini şöyle sürdürdü:

"Taraftar bizim için önemli. 2, 3 gündür taraftarlarımızdan çok yoğun telefonlar alıyorum. Biliyorsunuz aralık ayında ezeli rakibimiz, ebedi dostumuz Fenerbahçe ile bir maç oynayacağız. Akabinde de 4, 5 gün sonra da federasyonumuz Süper Kupa maçını söyledi. Biz Fenerbahçe ile ertesi gün de oynarız. Şartlar eşit olduğu taktirde yüzlerce kez oynadık. Bu bizi rahatsız etmez.

Biz geçen sene yola çıkarken 'Cumhuriyetin yüzü Galatasaray' dedik. Biz başkaları gibi kendimizi cumhuriyet ilan etmedik. Cumhuriyet, sadece Atatürk'ün kurduğu cumhuriyettir. Takımlar, şahıslar o cumhuriyetin parçalarıdır.

Sadece bu yıl özelinde söylüyorum. Yoksa federasyonumuz Londra derse Londra'da, Madrid derse Madrid'de oynarız. Bu iş gösteri işi. Yurt dışında da oynamak lazım. Süper Kupa yurt dışında oynanacak en iddialı şey ama ben şahsen Galatasaray Kulübü 2'nci Başkanı olarak değil, Metin Öztürk olarak söylüyorum. Kesinlikle Süper Kupa'nın bu yıl Türkiye dışında oynanmasını bir taraftar olarak istemiyorum. 30 milyon taraftarın görüşü de bu. Eminim ki Fenerbahçe taraftarının da isteği bu.

Karar verilmiş bir şey değil. Federasyon bu yapyanlıştan hemen dönsün. Ankara'da mı, Erzurum'da mı, Samsun'da mı, Kadıköy'de Fenerbahçe'nin stadyumunda mı oynarız, her yere varız. Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynayalım. 60 bin, 70 kişi. 2 tarafın da seyircisi gelsin. Niye biz başka ülkelerdeki seyircilerle muhatap olalım. Galatasaraylısı, Fenerbahçelisi gelsin. Cumhuriyetimizin reisi cumhurbaşkanımız da gelsin kazanan takıma kupasını orada versin. Bu benim için olmazsa olmaz. Taraftarımız için de olmazsa olmaz. Umarım federasyon bu yanlıştan acilen döner. Federasyon konuşmaktan bıktık, bari bunu düzeltsinler."

DURSUN ÖZBEK, BÜYÜKEKŞİ İLE GÖRÜŞECEK

Başkan Dursun Özbek'in TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşeceğini belirten Öztürk, "Başkanımız, federasyon başkanıyla görüşecek. Başkanımızın görüşünü de bilmiyorum. Bizim yönetim kurulu toplantılarımız salı günleri. Geçen hafta Bayern Münih maçı vardı toplanamadık. Ama yönetim kurulundan 3, 4 arkadaşımla görüştüm. Onlar da taraftar, biz de taraftarız. Biz konuya Suudi Arabistan, Londra diye bakmıyoruz. Cumhuriyetin 100'üncü yılı. Seneye nerede yapmak istiyorlarsa varız" diye konuştu.

ERDOĞAN'A ÇAĞRI YAPTI

Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a da çağrı yaptı: "Zaten bu kupanın eski adı Cumhurbaşkanlığı Kupası. Tabii ki federasyon özerk, cumhurbaşkanımızın konusu değil ama bir taraftar olarak cumhurbaşkanımızın bu konuya el atmasını istiyorum." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar