Gomis'ten 'Suudi Arabistan, Türkiye'den daha tutkulu' ifadelerine yalanlama

Gomis'ten 'Suudi Arabistan, Türkiye'den daha tutkulu' ifadelerine yalanlama
Galatasaraylı Bafetimbi Gomis, bir söyleşide "Suudi Arabistan'daki futbol tutkusu Türkiye'dekinden daha güçlü" dediği yönündeki haberlerle ilgili açıklama yaptı: "Bir gazetecinin yanlış algılayıp yanlış yazdığı haberi düzeltmem lazım."

Artı Gerçek - Galatasaray'ın Fransız forveti Bafetimbi Gomis, "Suudi Arabistan'ın futbol konusunda Türkiye'den daha tutkulu olduğunu" söylediği belirtilen söyleşiyi düzeltti. Gomis, Fransız basınına verdiği söyleşi hakkındaki açıklamasında, "Türkiye'deki futbol sevgisi ve ateşi tüm dünyada kabul görmüşken, bunun tersini söylemem komik olur" dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gomis, "Bir gazetecinin yanlış algılayıp yanlış yazdığı haberi düzeltmem lazım. Türkiye'deki futbol sevgisi ve ateşi tüm dünyada kabul görmüşken, bunun tersini söylemem komik olur. Taraftarımızla birlikte hedefe konsantre olalım. Şampiyonluğu istiyoruz, hep beraber kazanacağız" ifadelerini kullandı.

2017-18 Süper Lig sezonunda gol kralı olduktan sonra Galatasaray'dan Suudi takımı El Hilal'e transfer olan, Şubat 2022'de ise sarı-kırmızılı takıma geri dönen Gomis'in, Fransız L'Equipe dergisi ile söyleşisinde "Suudi Arabistan'daki futbol tutkusunun Türkiye'dekinden daha tutkulu" olduğu belirtilmişti.

Webaslan'da yayımlanan haberde, söyleşiye ilişkin şu ifadeler kullanulmıştı:

"Gomis Suudi Arabistan'daki futbol coşkusunun eski takımı Marsilya ve Türkiye'dekiyle kıyaslanmasının istenmesi üzerine, "Suudi Arabistan'da futbol, Türkiye veya Marsilya'da olduğundan daha tutkulu çünkü futbolun hayatta daha önemli bir yeri var. Hatta Al-Hilalliyseniz sokakta yürüyemezsiniz. Ben hep sevgiyle karşılandım" dedi.

Fransız oyuncu verdiği röportajda Suudi Arabistan'ın Dünya Kupası'nda aldığı Arjantin galibiyetini ve kendisinin ülke futboluna kattıklarını anlatarak, "Suudi Arabistan kutsal topraklar ve aynı zamanda sıcak, tutkulu, duygusal bir futbol ülkesi. Milli takımda çoğunlukla Al-Hilal oyuncuları bulunuyor. Bu oyuncularla Asya Şampiyonlar Ligi ve lig şampiyonlukları kazandık. Ligue 1 kadar büyük olmasa da büyük maç alışkanlıkları var, sürekli baskıya alışkınlar. Arjantin maçında neleri başarabileceklerini gördük" ifadelerini kullandı.

Suudi Arabistan teknik direktörü Herve Renard'la da komşu olduğunu belirterek, "Onunla ve ailesiyle iyi ilişkilerim oldu. Herve, insan ilişkilerinde çok güçlü ve samimidir. Herve, ülkeye ve işine büyük sevgi vererek başarılı oldu" sözlerini kullandı." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar