Göztepe-Altay maçında fişeği atan zanlıdan 'meşale sanmıştım' savunması

Yayınlanma:
A+ A-
Göztepe ve Altay arasındaki maçta, bir taraftarı işaret fişeği ile ağır yaralayan F.E.'nin savcılıuk ifadesi ortaya çıktı. Zanlı, işaret fişeğini meşale sandığını, karşı tarafa atma niyetinin olmadığını iddia etti.

Artı Gerçek- Spor Toto 1. Lig'in 15. haftasında Göztepe ile Altay arasındaki maçın tatil edilmesiyle sonuçlanan olaylarda bir taraftarın yaralanmasına neden olan işaret fişeğini stadyuma sokan ve fırlatan zanlının, işaret fişeğini meşale sandığını, karşı tarafa atma niyetinin olmadığını iddia ettiği belirtildi.

Tribünde yaşanan olaylarla ilgili gözaltına alınarak 30 Kasım'da tutuklanan 19 kişi arasında yer alan F.E'nin savcılıkta verdiği ifadede, olayda kullandığı işaret fişeğini pankartın altında bulduğunu, kimseden almadığını söylediği öğrenildi.

Olayda yaralanan Mehmet Çakır'ı tanımadığını, diğer bazı şüphelileri Altay taraftarı olmaları nedeniyle tanıdığını aktaran F.E'nin, işaret fişeğini meşale sandığını, fişek olduğunu bilmeden yaktığını, karşı tarafı hedef almadığını iddia ettiği, olaydan dolayı pişman olduğunu söylediği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Gürsel Aksel Stadı'nda 27 Kasım'daki müsabakada Altay tribünlerinden Göztepe seyircilerinin olduğu bölüme fişek atılması sonucu yaralananların olduğu bilgisi üzerine 2 ambulans sahaya girmiş, müsabaka 22. dakikada durmuştu. Bu sırada bir Göztepe taraftarının, köşe gönderini alarak Altay kalecisi Ozan Evrim Özenç'e vurmasının ardından müsabaka tatil edilmişti.

Kaleciyi yaralayan Mehmet Nihat A. ile tribüne fişek atılarak bir kişinin yaralanmasıyla ilgili gözaltına alınan 28 şüpheliden 19'u tutuklanmıştı.
Yanıcı ve patlayıcı maddelerin bir bölümünün ambulans görevlileri A.G. ve H.K. tarafından stada sokularak tuvaletteki çöp kutusuna bırakıldığı belirlenmiş, şüphelilerden F.E'nin ise tribüne atılan işaret fişeğini üzerine saklayarak stada soktuğu güvenlik kamerası görüntülerine yansımıştı. (AA)

Öne Çıkanlar