İspanya hükümetinden büyük hata: Icardi'nin kardeşine yanlışlıkla Kraliyet Spor Liyakat Nişanı

İspanya hükümetinden büyük hata: Icardi'nin kardeşine yanlışlıkla Kraliyet Spor Liyakat Nişanı
Yayınlanma:
A+ A-
İspanyol hükümeti yanlışlıkla Galatasaray'ın Arjantinli golcüsü Mauro Icardi'nin sosyal medya fenomeni kardeşi Ivana'ya Kraliyet Spor Liyakat Nişanı verdi. Dün resmi gazetede yayınlanan karar, gazetenin bugünkü sayısında düzeltildi.

Artı Gerçek - İspanya Ulusal Spor Konseyi (CSD) bugün yaptığı açıklamada İspanyol Hükümeti'nin yanlışlıkla Kadınlar Dünya Kupası'nı kazanan kaptan Ivana Andres yerine Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi'nin kız kardeşi ünlü Ivana Icardi'ye ülkenin Kraliyet Spor Liyakat Nişanı'nı verdiğini doğruladı.

CSD, dün resmi gazetede yayınlanan yayınlanan gafın ardından "derin pişmanlık duydukları insan hatası" için resmi bir özür yayınladı. Gazetenin bugünkü baskısında, geçen ay Avustralya ve Yeni Zelanda'da İspanya'nın ilk Kadınlar Dünya Kupasını kaldıran 'doğru' Ivana'yı onurlandıran bir düzeltme yapıldı.

Mallorca'da ikamet eden ve sosyal medya fenomeni olan Ivana Icardi olaya "Bu gerçekten oldu! Böyle bir şeyi nasıl yanlış yapabilirler?" diye tepki gösterdi. Real Madrid'in savunma oyuncusu Andres de sosyal medya platformu X'te Örümcek Adam'ın başka bir Örümcek Adam'ı işaret ettiği viral görseli paylaşarak habere tepki gösterdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar