İtalyan futbol yıldızı Gianluca Vialli 58 yaşında öldü

İtalyan futbol yıldızı Gianluca Vialli 58 yaşında öldü
Yayınlanma:
A+ A-
İtalyan futbolunun önde gelen isimlerinden Gianluca Vialli'nin kanser hastalığı nedeniyle öldüğü açıklandı. Oyunculuğu döneminde forvet olan Vialli, teknik direktörlük kariyerinde de çok sayıda kupa kaldırmıştı.

Artı Gerçek - İtalyan milli takımının eski yıldız forvetlerinden ve ski teknik direktör Gianluca Vialli, 58 yaşında öldü. Eski kulübü Sampdoria, Vialli'nin kanser nedeniyle öldüğünü duyurdu.

Sampdoria takımında yıldızı parlayan, İtalyan milli takımı formasıyla 59 kez sahaya çıkan Vialli'ye, ilk olarak 2017'de pankeras kanseri teşhisi konmuştu. Vialli'nin bir yıl sonra iyileştiği açıklansa da, hastalık nüksetmişti.

'YAŞLILIKTAN ÖLMEYECEĞİM' DEMİŞTİ

Vialli, Mart 2022'de yayınlanan bir Netflix belgeselinde, "Ölüm sebebimin yaşlılık olmayacağını biliyorum. Olabildiğince uzun yaşamak istiyorum ama eskisine göre çok daha kırılgan hissediyorum" demişti.

Kanser hastalığını bir 'kendisini bir noktada rahat bırakmasını umduğu seyahat arkadaşı' olarak nitelemiş, "Hastalık size kim olduğunuz hakkında çok şey öğretebiliyor ve sizi, yaşadığımız yüzeysel yaşamın ötesine götürebiliyor" ifadelerini kullanmıştı.

'GOL İKİZİ' MANCHINI İLE YILLAR SONRA BULUŞMUŞTU

Vialli, son olarak İtalyan milli futbol takımındaki görevinden geçen ay ayrılmak zorunda kalmıştı. Bu tarihte, hastalığının yeni bir aşamasına odaklanması gerektiğini söylemişti.

Gianluca Vialli, İtalyan milli takımındaki son görevinde, Sampdoria kulübünde forvette oynadıkları dönemde 'gol ikizi' olarak anıldığı, eski dostu ve Galatasaray'ın eski teknik direktörlerinden Roberto Mancini ile yeniden biraraya gelmişti. Vialli ve Mancini, İtalya'yı pandemi nedeniyle 2021'de düzenlenen Euro 2020 turnuvasında şampiyonluğa taşımıştı.

KUPA GALİPLERİ KUPASI'NI KAZANAN EN GENÇ TEKNİK DİREKTÖR

Gianluca Vialli, 1998-2000 arasında Chelsea'yi çalıştırdı. Chelsea ile FA Cup, EFL Cup, UEFA Kupa Galipleri Kupası, FA Community Shield ve UEFA Süper Kupası'nı kazandı. 1998 yılında Chelsea'yle Kupa Galipleri Kupası'nı kazandığında, bunu başaran en genç teknik direktör oldu. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar