Lionel Messi, Inter Miami'ye transfer oluyor

Lionel Messi, Inter Miami'ye transfer oluyor
Yayınlanma:
A+ A-
Arjantinli futbolcu Lionel Messi'nin Amerikan Futbol Ligi (MLS) ekiplerinden Inter Miami'ye transfer olmaya karar verdiği iddia edildi. Messi en son 2021’de PSG’ye bedelsiz olarak transfer olmuştu.

Artı Gerçek - Paris Saint Germain'de geçirdiği iki sezonun ardından Fransız ekibine veda eden Lionel Messi Amerikan Futbol Ligi (MLS) ekiplerinden Inter Miami'ye transfer oluyor.

BBC'den Guillem Balague'nin haberine göre PSG'den ayrılan Messi'nin Inter Miami'ye transfer olma kararı aldığı bildirildi. Miami anlaşmasının Adidas ve Apple gibi markaların iş birliğini de içerdiği belirtiliyor.

İKİ YIL ARADAN SONRA YENİDEN SERBEST OLDU

Messi, en son 2021’de PSG’ye bedelsiz olarak transfer olmuştu. 2022 Dünya Kupası şampiyonu, 2 yıl aradan sonra yeniden serbest oldu. Arjantinli futbolcunun adı, Suudi Arabistan kulüpleri ile anılıyordu. Messi'ye 2 ve 3 yıl için 500 ila 600 milyon euro teklif edildiği bildirilmişti.

35 yaşındaki Messi, dünyanın en iyi oyuncusu ödülünü yedi kez kazandı ve Dünya Kupası başarısının ardından bu yıl da ödülün en büyük adayı olarak görülüyor. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar