MHK Başkanı Lale Orta oldu

MHK Başkanı Lale Orta oldu
Yayınlanma:
A+ A-
Türkiye Futbol Federasyonu duyurdu. Türkiye'nin ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden Lale Orta. MHK başkanı oldu.

Artı Gerçek - Merkez Hakem Komitesi (MHK) Başkanı Sabri Çelik'in istifası üzerine, Türkiye'nin ilk kadın hakemi Lale Orta MHK Başkanı oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, dün yapılan görüşmelerde anlaşmanın sağlandığını duyurmuştu. Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden konuyla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı'na Prof. Dr. Lale Orta'yı getirmiştir.

Türkiye'nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Prof. Dr. Lale Orta başkanlığında göreve başlayacak olan MHK'nın; futbola değer katarak Türk futbolunu uluslararası alanda daha yüksek seviyelere getirmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine inanıyor, yeni MHK Başkanı ve üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz."

Yeni Merkez Hakem Kurulu şöyle:

Başkan

Prof. Dr. Lale Orta

Üyeler

Tolga Özkalfa

Ahmet İbanoğlu

Cemalettin Ali Kunak

Prof. Dr. Ali Kızılet

Süleyman Abay

Sadettin Güler

Aynur Aysun Akar

Hamza Mısır

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar