Premier Lig'de 4-4'lük maç: Chelsea-Manchester City

Premier Lig'de 4-4'lük maç: Chelsea-Manchester City
Chelsea-Manchester City karşılaşması, Premier Lig tarihine geçecek bir futbola sahne oldu. Yoğun yağış altında son derece yüksek tempoda oynan maç 4-4 sona erdi.

Artı Gerçek - Premier Lig’de kötü günler geçiren Chelsea ile şampiyonluğun en büyük adayı olan Manchester City arasında gol düellosu yaşandı.

Manchester City, 25. dakikada penaltıdan, Haaland'ın attığı golle öne geçti. Thiago Silva 4 dakika sonra eşitliği sağladı. Chelsea Sterling'in golüyle 37. dakikada öne geçti. City ise 45+1'de Akanji ile eşitliği sağladı. İlk yarı 2-2 sona erdi.

Sağanak yağış altındaki maçta gol yağmuru ikinci yarıda da sürdü. City, Haaland'ın ikinci golüyle 47. dakikada bir kez daha öne geçti. Chelsea, 67'de Johnson ile yanıt vererek maçı 3-3'e getirdi.

Temposu hiç düşmeyen maçta bu kez sahneye Rodri çıktı ve 86. dakikada City'i üçüncü kez öne geçirdi. Pes etmeyen Chelsea 90+5'te Cole Palmer ile eşitliği sağladı. Maç 4-4 sona erdi.

Premier Lig'de Manchester City, 28 puanla liderliğini sürdürdü. City'yi 27'şer puanla Liverpool ve Arsenal takip ediyor. Chelsea 16 puanla 12. sırada kaldı. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar