Şampiyonluk maçına çıkacak Batman Petrolspor'a 'taraftar' kısıtlaması: 'Güvenlik' gerekçe gösterildi

Şampiyonluk maçına çıkacak Batman Petrolspor'a 'taraftar' kısıtlaması: 'Güvenlik' gerekçe gösterildi
TFF 3. Lig'de Batman Petrolspor'un deplasmanda Turgutluspor ile oynayacağı şampiyonluk maçına yüzde 5 oranında seyirciye izin verildi. Lig ikincisi Elazığspor'un rakibi sahaya çıkmama kararı almıştı.

Artı Gerçek - TFF 3. Lig 2. Grup’ta son haftaya girilirken şampiyonu Manisa'nın Turgutlu ilçesinde cumartesi günü oynanacak olan Turgutluspor ile Batman Petrolspor maçı belirleyecek. 57 puanla lider olan Batman Petrolspor, beraberlikle ayrılsa bile şampiyon olacak.

Bu önemli karşılaşma öncesinde Turgutlu’da İlçe Spor Güvenlik Kurulu toplantısı yapıldı.Kurulda alınan karar sonucunda yarın Turgutlu’da oynanacak olan Turgutluspor - TPAO Batman Petrolspor futbol müsabakasının 'güvenlik' gerekçesiyle misafir seyirci tribünün yüzde 5 (180 taraftar) seyirci kapasitesiyle oynanacağı kararlaştırıldı.

ELAZIĞSPOR RAKİBİ SAHAYA ÇIKMAYACAK

Şampiyonluk için şansı devam eden ve Batman Petrolspor’un 2 puan gerisinde olan Elazığspor ise Eynesil Belediyespor’a konuk olacaktı. Ancak Eynesil Belediyespor ligde kalma ihtimalinin olmadığını açıklayarak, Elazığspor maçına çıkmama kararı aldı.

ELAZIĞSPOR HÜKMEN GALİP SAYILACAK

Eynesil Belediyespor'un sahaya çıkmamasıyla birlikte Elazığspor 3-0 hükmen galip sayılacak ve puanını 58'e çıkaracak. Batman Petrolspor'un puan kaybetmesi durumunda şampiyonluğunu ilan edecek.

BATMAN MAÇI KAZANIRSA ŞAMPİYON OLACAK

Batman Petrolspor deplasmanda Turgutluspor karşısında puan kazanması durumunda 3. Lig 2. Grup’ta şampiyon olacak.

MAÇ DEV EKRANDAN İZLENECEK

Öte yandan Batman Valiliği yaptığı duyuruda Batman Petrolspor’un şampiyonluk maçının valilik önünde dev ekrandan izlenebileceğini açıkladı. Batman Petrolspor maçı saat 15.00’te başlayacak. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar