TFF 2. Lig'de son 3 hafta: Amedspor'un şampiyonluk senaryoları

TFF 2. Lig'de son 3 hafta: Amedspor'un şampiyonluk senaryoları
TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta son üç haftaya girilirken, şampiyonluk yarışı da kızıştı. Lider Amedspor, Kastamonuspor'u deplasmanda yenerek puan farkını 6'ya çıkardı. Amedspor, şampiyonluk yarışında avantajlı olsa da farklı senaryolar da gerçekleşebilir.

Artı Gerçek - TFF 2.Lig Kırmızı Grup'ta kritik son üç haftaya girildi. Diyarbakır temsilcisi Amedspor'un liderliğini sürdüğü Kırmızı Grup'ta son haftalarda şampiyonluk hesapları da yapılmaya başlandı.

Lider Amedspor, 14 Nisan'da grup ikincisi Kastamonuspor deplasmanını tek golle geçerek üç puandan fazlasını almış ve şampiyonluk mücadelesinde önemli bir avantaj yakalamıştı. Son üç haftaya 6 puan farkla önde giren Amedspor bu hafta kendi evinde Alagöz Holding Iğdır Futbol Kulübü ile karşılaşacak. Kendi evinde şampiyonluğunu ilan etmek isteyen Amedspor'a sadece üç puan yetmeyecek. İşte TFF 2.Lig'in şampiyonluk senaryoları...

AMEDSPOR ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN EDEBİLİR

35 haftanın ardından 23 galibiyet, 8 beraberlik ve 2 mağlibiyetle 77 puan toplayan Amedspor ligin lideri konumunda. İkinci sırada olan Kastamonuspor da 21 galibiyet, 8 beraberlik ve dört mağlubiyetle 71 puan toplayabildi.

36. haftada Amedspor, kendi evinde Iğdır FK ile Kastamonuspor ise deplasmanda Karaman FK ile karşılaşacak. Amedspor, maçı kazanması halinde puanını 80'e çıkartacak ancak bu şampiyonluğunu ilan etmesi için yeterli olmayacak, Kastamonuspor'un puan kaybetmesini bekleyecek. Kastamonuspor'un beraber kalması ya da maçı kaybetmesi halinde Amedspor şampiyonluğunu ilan edecek.

Kastamonuspor maçı kazanırsa son iki haftada da puan farkı 6 olacak ve matematiksel olarak Kastamonuspor'un şampiyonluk ihtimali sürecek.

AMEDSPOR PUAN KAYBEDERSE NE OLACAK?

Amedspor'un puan kaybedip, Kastamonuspor'un kazanması halinde de puan farkı 3'e düşecek. Kastamonuspor iki maçını da farklı kazanıp Amedspor'un da iki maçtan puan kaybetmesini bekleyecek.

İKİ TAKIM DA KAZANIRSA NE OLACAK?

37'nci haftayı iki takım da üç puanla bitirirse son iki haftada da 6 puan fark devam edecek. 37'nci haftada senaryoları ise şöyle:

Amedspor'un puan kazanması halinde Kastamonu'nun kazanıp kaybetmemesi bir şeyi değiştirmeyecek ve Amedspor şampiyonluğunu ilan edecek.

KASTAMONUSPOR ŞAMPİYON OLABİLİR Mİ?

Amedspor kaybedip Kastamonuspor kazanırsa son haftaya Amedspor 3 puan farkla önde girecek. Amedspor son hafta da maçı kaybederse puanlar eşitlencek. İkili averajlar da eşit olduğu için toplam averaja bakılacak. Amedspor'un averajı şu an 48, Kastamonu'nun ise 31. Kastamonu'nun şampiyon olabilmesi için üç hafta da Amedspor'un maçları farklı kaybetmesi ve Kastamonu'nun da farklı kazanması gerekecek.

GÜNCEL PUAN DURUMU

ekran-goruntusu-2024-04-16-155726.png

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar