Urfaspor'da mali kriz büyüyor: Futbolcular ortak açıklama yaptı

Urfaspor'da mali kriz büyüyor: Futbolcular ortak açıklama yaptı
Urfaspor futbolcuları, ortak açıklama yaparak hayatlarını sürdürebilmeleri için yapılan prim ödemelerinin de son haftalarda ödenmediğini söyledi.

URFA - Geçtiğimiz sezon sonunda playoff turuyla Trendyol 1. Lig'e yükselen Urfaspor'da mali kriz bir türlü çözülemedi. Sarı yeşilli takımın futbolcuları, "Hayatımızı sürdürebilmemiz için yapılan prim ödemeleri son haftalarda yapılmamaktadır" dedi.

'HOCALARIMIZA VE KULÜP ÇALIŞANLARINA DA MAAŞ ÖDENMİYOR'

Urfaspor futbolcularının ortak yayınladıkları açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Sezon başından beri süre gelen maddi sorunlar ligin sonlarına doğru artık katlanılamaz boyuta gelmiştir. Sözleşme gereği maç başı alacaklarımızın tamamı sezon sonuna bırakılmıştır. Yabancı arkadaşlarımızın maaş ödemeleri yapılmamaktadır. Hocalarımız ve kulüp bünyesinde çalışanların da aynı şekilde yapılmamaktadır. Ama biz bu olumsuzlukları hiçbir zaman sorun haline getirmedik."

'YAPAYALNIZ KALMIŞ VAZİYETTEYİZ'

Verilen sözler tutulmadığı için açıklama yapmak zorunda kaldıklarını belirten futbolcular, 'Urfaspor'a sahip çıkın' çağrısı yaptı:

"Sadece hayatımızı sürdürebilmemiz için yapılan prim ödemeleri son haftalarda yapılmamaktadır. Şanlıurfaspor armasının paradan daha değerli olduğunu çok iyi biliyoruz. Lakin sadece futbolcu ailesi olarak yapayalnız kalmış vaziyetteyiz. Verilen sözlerin tutulmaması bize bu açıklamayı yapma zorunluluğu kılmıştır. Sevgili Şanlıurfaspor ailesi nasıl bir şekilde mücadele ettiğimizi bilin ve büyük Urfaspor'a sahip çıkın."

Sarı yeşilli futbolcular, geçtiğimiz mart ayında da ödeme alamadıkları gerekçesiyle bir süre antrenmanlara çıkmamıştı. (SPOR SERVİSİ)

Öne Çıkanlar