Başsavcı HDP'nin Hazine yardımı hesaplarına bloke talep etti: 'Bu bilgiyi basından öğrendik'

Başsavcı HDP'nin Hazine yardımı hesaplarına bloke talep etti: 'Bu bilgiyi basından öğrendik'
Yayınlanma:
A+ A-
AA, HDP'nin Hazine yardımı hesaplarının bloke edilmesini talep edildiği duyurdu. Artı Gerçek'e konuşan HDP avukatı Serhat Eren, bu bilgiyi basından öğrendiklerini söyledi.

Artı Gerçek- Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP) kapatılması istemiyle açılan davada, Anayasa Mahkemesi'nden partinin Hazine yardımı hesaplarına bloke konulmasını talep etti. Konuya ilişkin Artı Gerçek'e konuşan HDP avukatı Serhat Eren, bu bilgiyi basından öğrendiklerini söyledi.

AA'da yer alan habere göre; Anayasa Mahkemesi, HDP'nin kapatılması istemli davada, Başsavcı Şahin'in sözlü açıklamasını yapması için 10 Ocak 2023 gününü belirlemişti. Şahin, sözlü açıklaması öncesi Yüksek Mahkemeye bir talep gönderdi. Talepte, HDP'nin terör örgütü ile organik bağının devam ettiği kaydedilerek, partinin Hazine yardımı bulunan hesaplarına bloke konulmasının istendi.

Konu ya dair Artı Gerçek'e konuşan HDP avukatı Serhat Eren, bu bilgiyi basından öğrendiklerini söyledi.

Başsavcılığın bu talebi ile ilgili kendi savunmalarının yapılması için bilgilendirilmelerinin gerektiğini belirten Eren, bu doğrultuda resmi tebligatı beklediklerini ancak ellerine henüz bir yazı gelmediğini belirtti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar