Britney Spears ve eşi Sam Asghari boşandı: Evlilik 14 ay sürdü

Britney Spears ve eşi Sam Asghari boşandı: Evlilik 14 ay sürdü
Yayınlanma:
A+ A-
Dünyaca ünlü pop şarkıcısı Britney Spears ve 2022 yılında evlendiği eşi Sam Ashgari boşandı. 14 ay önce evlenen çiftin, Asghari'nin açtığı boşanma davası sonrası ayrıldığı doğrulandı.

Artı Gerçek - Britney Spears, Slumber Party adlı şarkısına çektiği klibin setinde tanıştığı İran asıllı Amerikalı model ve fitness eğitmeni Sam Ashgari ile evliliğini bitirdi.

Spears'ı ruh sağlığı için gördüğü tedavi boyunca da destekleyen Asghari, şarkıcıyla 2016 yılında çektikleri klip sırasında tanışmış ancak ikilinin evliliği 2022 yılında gerçekleşmişti.

Çiftin evliliğini sonlandırmasıyla ilgili ilk haber ABD'nin tabloid haberleriyle bilinen basın kuruluşu TMZ tarafından duyuruldu. Associated Press haber ajansına konuşan bir başka kaynak da Spears'ın 29 yaşındaki eşi Asghari'nin boşanma davası açtığını doğruladı.

Ayrılık haberi, Spears'ın babasıyla yaşadığı vasilik davası sürecini de anlattığı anı kitabı The Woman in Me'yi önümüzdeki ekim ayında yayınlamaya hazırlanırken geldi.

SPEARS'IN BABASINA KARŞI VERDİĞİ HUKUK MÜCADELESİNE DESTEK OLDU

Vasilik davası açan babasıyla süren hukuki mücadelesi sırasında da oynadığı kilit rol çok konuşulan Asghari, Instagram'da "Britney Tişörtü" giyerek şarkıcı için sosyal medyada büyük bir destek dalgası yaratmıştı.

Asghari, Spears'a 2021 yılının Eylül ayında evlilik teklif etmişti. Çift nişanlılık dönemindeyken ilk çocuklarını beklediklerini duyurmuş ancak sonra Spears'ın düşük yaptığı açıklanmıştı.

NE OLMUŞTU?

Dünyaca ünlü şarkıcı Britney Spears, 2007’de yaşadığı psikolojik sorunlar gerekçe gösterilerek, akıl sağlığı ile ilgili endişeler nedeniyle 2008 yılında iki kez hastaneye yatırılmıştı. Ardından Spears’ın vasilik görevi, babası Jamie Spears’a verilmişti.

Vasilik, demans ya da akıl hastalıkları nedeniyle kendi kararlarını veremeyen kişilere mahkeme tarafından bir koruyucu atanması anlamına geliyor.

Jamie Spears’a verilen vasilik yetkileri; şarkıcının malvarlıklarını, mali işlerini ve Spears’ın kişisel güvenliğini içeriyordu. Jamie Spears, kızının tüm varlığını yasal vasisi olarak kontrol etmeye başladı.

13 yıl boyunca babasının vasiliği altında yaşayan şarkıcı, 12 Kasım 2021’de Los Angeles’ta görülen dava sonrasında özgürlüğüne kavuştu. Dava sonucuna göre, Spears’ın kişisel hayatını ve tüm malvarlığını kontrol eden babasının vasiliğinin son verildi. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar