Bulgurun lezzetini kaçıran hata! Pilav pişirirken mutlaka aklınızda bulunsun

Bulgurun lezzetini kaçıran hata! Pilav pişirirken mutlaka aklınızda bulunsun
Yayınlanma:
A+ A-
Bulgur pilavı pişirirken daha lezzetli olmasını sağlayacak bazı aşçılık sırlarını sizlerle paylaşacağız. Artık sizler de lezzetli pilav pişirebileceksiniz.

Bulgur pilavı pişirirken dikkat etmeniz gereken aşçılık sırları bulunuyor. Pilavı pişirirken dikkat etmeniz gereken ilk kural ocak ayarıyla ilgilidir. Pilav pişirirken su kaynayınca, ocağın altını hemen kısın. Bu işlem yapılmazsa bulgurlar pişmeden suyunu çekmiş olacaktır. Bu yüzden de bulgurlar diri kalacaktır. Pilavınızın lezzetini kaçırmamak için bu uyarıyı mutlaka dikkate alın.

BULGUR PİLAVINDA ÇEŞME SUYU KULLANMAYIN

Bulgur pilavını pişirirken çeşme suyu kullanmak pilavın lezzetini kaçırır. Çünkü çeşme suyu kireçli olduğu için yapılan bulgur pilavı lezzetsiz olmakta. Aynı uyarıyı pirinç pilavı yaparken de unutmayın.

HAŞLANMIŞ TAVUK SUYU KULLANIN

Marketlerde satılan et veya tavuk suyu pilava lezzet vermez. Hem sağlıklı da değiller. Bu yüzden evde kendi haşladığınız tavuğun suyunu pilav yaparken kullanın. Böylelikle pilavınız çok daha lezzetli olacaktır.

BULGURU YIKAMAKTAN VAZGEÇİN

Büyük bir hatada bulguru pişirmeden önce yıkamak. Bulguru suda bekletmeye veya yıkamaya gerek yoktur. Pirinçten farklıdır. Çünkü marketlerde satılan bulgurlar zaten önceden üretim aşamasında yıkanır ve sonrasında da kaynatılır. Bu yüzden evde tekrar yıkamak bulgurun lezzetini kaçırır.

LİMON SUYU KULLANIN

Öte yandan çok sayıda usta aşçı lezzetli bulgur pilavı yapmak için malzemeleri eklerken 1 tatlı kaşığı limon suyu ilave eder. Limon suyunu eklediğiniz zaman yapacağınız bulgur pilavı çok daha lezzetli olacaktır.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar