Elektrik süpürgesi iyi çekmiyorsa meğer bu yüzdenmiş. Bu teknikle çok daha iyi çekecek

Elektrik süpürgesi iyi çekmiyorsa meğer bu yüzdenmiş. Bu teknikle çok daha iyi çekecek
Elektrik süpürgesiyle evinizi temizlerken bilmeniz gerekenler. Bu temizlik sırrı sayesinde elektrik süpürgeniz hem daha iyi çekecek hem de evinizde tozdan eser kalmayacak.

Evimizi temizlerken elektrik süpürgeleri en büyük yardımcımızdır. Ancak bazen elektrik süpürgeleri hiç iyi çekmez. Bu konuyla ilgili daha öncede bir içerik içerik yayınlamıştık.

Bugün ise elektrik süpürgesinin çok daha iyi çekmesini sağlayacak başka bir tüyoyu sizlerle paylaşacağız. Bu tüyo sayesinde elektrik süpürgeniz hem çok daha iyi çekecek hem de evinizi temizlerken evde tozdan eser kalmayacak.

Toz haznesinin oldukça dolu olması süpürgenizin çekiş gücünün azalmasına yol açacaktır. Dolayısıyla süpürgenizin toz haznesini düzenli olarak boşaltarak çekiş gücünün artmasını sağlamanız mümkün olacaktır. Toz hazneli süpürgenizin haznesinin doluluk oranını şeffaf haznede yer alan çizgiden de kontrol edebilirsiniz.

HAFTADA 1 MUTLAKA TEMİZLEYİN

Süpürgenizin toz haznesini haftada bir kez mutlaka temizleyin.

Elektrik süpürgenizle cam kırıkları gibi şeyleri de sakın çekmeyin. Cam kırıkları elektrik süpürgenize zarar verebilir.

ELEKTRİK SÜPÜRGESİ NEDEN İYİ ÇEKMEZ?

Eğer elektrikli süpürgeniz artık çekmiyorsa elektrikli süpürgenizin komponentlerinden biri tıkanmış olabilir. Önce toz torbası veya toz haznesinin boşaltılmasının gerekip gerekmediğiniz kontrol edin. Eğer gerekmiyorsa ve elektrikli süpürgeniz hala düzgün bir şekilde çekmiyorsa filtreyi temizlemeye çalışın.

ELEKTRİK SÜPÜRGESİNİN ÇEKİM GÜCÜNÜ ANLAMA YOLU

Eğer elektrikli süpürge yüksek watt'a sahipse motor çok daha güçlü olur. Emiş gücü ise, süpürgenin emişinin ölçülmesinde mutlaka motor gücünden çok daha önemli bir unsurdur. Emiş gücü ise, watt ile ölçülür. Emiş gücü süpürgenin asıl performansını gösterir.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar