Ev temizliğinde kimse bilmiyordu.. Şaşırtıcı kolaylık.. 30 dakikada tüm evi temizleyin

Ev temizliğinde kimse bilmiyordu.. Şaşırtıcı kolaylık.. 30 dakikada tüm evi temizleyin
Yayınlanma:
A+ A-
Sadece uzmanların bildiği temizlik hilelerini öğrenin..

Ev kadınları en çok zorlayan konulardan biri de temizlik yapmaktır. Peki temizlik yaparken bazı temizlik hilelerinden yararlanmak ister misiniz? İşte sizlere sadece uzmanların bildiği pratik temizlik hileleri...

Yasemin.com'da paylaşılan bir içerikte; Herkesin ilgisini çekecek temizlik hileleri paylaşıldı.

*Banyo perdesi hidrojen peroksit ve su karışımı ile yıkanırsa perde, yeni gibi pırıl pırıl olacaktır.

*Çok fazla mikrop barındıran diş fırçalarını sirkeli suyun içinde bekletip daha sonra durularsanız fırçanızı doğru bir şekilde dezenfekte etmiş olursunuz.

*Banyo süngerinizi sıcak su ve sirkenin içinde bekletin. Bu işlemin ardından süngeriniz hem temiz hem de mikroplardan arınmış olacaktır.

temizlik.jpg

*Fayans aralarını temizlemek isterseniz yapmanız gereken çok basit. Bir adet beyaz mumu fayansların aralarına dikkatlice sürün. Fayans araları bembeyaz olacaktır.

*Yatağınızı temizlemek için üzerine bolca karbonat dökün. 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra elektrik süpürgesi ile süpürün. Yatağınız hem temizlenecek hem de varsa üzerindeki kötü kokular yok olacaktır.

*Ocağınızda bulunan lekeleri çıkarmak için sadece yarım bir limonun olması yeterli. Yarım limonla lekelerin üzerini ovalayın. Ocağınız pırıl pırıl olacaktır.

BU BİLGİ ÇOK DAHA HARİKA

*Tavada kalan lekeleri ve çelik tencere lekelerini çıkarmak için, bir bardak suyla iki çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirkeyi karıştırıp, bu karışımı tavaya dökün ve 10 dakika kadar kaynatın. Hem lekeler hem kireç yok oluyor..

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar