Hakan Peker siyasete atılıyor: Belediye başkanlığına aday olacak

Hakan Peker siyasete atılıyor: Belediye başkanlığına aday olacak
Yayınlanma:
A+ A-
Pop şarkıcısı Hakan Peker, 2024 yılının Mart ayında yapılacak seçimlerde Karabük'ün Safranbolu ilçesinden Belediye Başkanlığı'na adaylığını koyacağını açıkladı

Artı Gerçek - Çıkardığı stüdyo albümleriyle 1980'lerin sonundan itibaren pop sahnesinin tanınan yüzlerinden biri haline gelen şarkıcı Hakan Peker, siyasete atılmaya karar verdi.

Hakkında annesinin de memleketi olan Safranbolu'dan Belediye Başkan adayı olacağı söylenen Peker, iddiaları doğruladı.

Odatv'ye konuşan Peker, Safranbolu hakkında projeleri olduğunu belirterek, siyasete atılma isteğinin Safranbolu'ya özel olduğunu başka bir yerden belediye başkan adayı olmak istemediğini söyledi.

'ŞU AN GÖRÜŞTÜĞÜM BİR PARTİ YOK... PARTİ OLMAZSA BAĞIMSIZ GİREBİLİM'

Peker, "Peki görüştüğünüz bir parti var mı" sorusunu ise, "Şu anda özellikle görüştüğümüz bir parti yok. Bir takım ufak tefek görüşmeler oluyor ama direk ben yapmıyorum bu görüşmeleri daha çok yakınlarım, arkadaşlarım o işle ilgileniyorlar. Şu an bir parti ile görüşmek için erken. Belki bir partiyle seçime gidebiliriz belki de partiyle olmazsa bağımsız girebilirim. Ama her şekilde önümüzdeki yerel seçimlere gireceğiz" diyerek yanıtladı.

Peker konuya ilişkin şunları söyledi:

"Bu iddialar doğru. Benim annem Eflanili. Eflanili de Karabük’ün bir ilçesi. Safranbolu’da aynı şekilde öyle. Ben Safranbolu’ya çok gidip geliyorum. Yılda en az on kere gider gelirim. O yörenin çocuğuyum, o havayı teneffüs ettim orada çok arkadaşım var. Safranbolu Dünya Miras Kenti olduğu için hakkettiği yerde olduğunu düşünmüyorum.

Orayı sanat ve kültür adına çok daha iyi bir yerlere taşıyarak, turizm adına çok popüler hale getirerek, oraların ekonomisini canlandıracağıma ve orada kültür-sanat adına çok doğru şeyler yapacağımıza inanıyorum. Orası Kapadokya’nın yüzde elliler gibi bir popülerliğini sağladığı anda biz oraya rahat 30-40 milyon turist getiririz. Bu da esnafın rahatlaması, halkın nefes alması ve orada kültürel faaliyetlerin artmasıyla her anlamda oradaki insanların rahat edeceğini ve çok daha kaliteli yaşam biçimlerine sahip olacaklarını düşünüyorum."

'BAŞKA YERDEN GİR BAŞKAN OL DESELER KABUL ETMEM'

Bu radikal projelerin parayla alakası yok. Fikir ve uygulamayla ilgili bir şey. İlk defa da bu konuyla ilgili, neler yapabileceğim ile ilgili açıklamayı size yapıyorum. Tabii bunlar yapmak istediklerimin sadece birkaçı. O yüzden Safranbolu’yu istiyorum. Yoksa farklı bir yerin belediye başkanı olmak adına bir isteğim yok. Seni Safranbolu’ya Belediye Başkanı yapmayalım da şuradan gir oradan başkan ol deseler onu kabul etmem. Ben özellikle Safranbolu halkıyla bütünleştiğim, oranın halkıyla bir şey yapmak istediğim için orayı seçtim. Ve arkamdan 'hadi' diye de olumlu bir itme var.” (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar