Her bir tanesine kadar tüm mısırların patlamasını sağlayan yöntem! Daha lezzetli oluyor

Her bir tanesine kadar tüm mısırların patlamasını sağlayan yöntem! Daha lezzetli oluyor
Patlamış mısır seviyorsanız o halde bu tarif size göre. Mısırların tümüyle patlamasını sağlayın. İşte Türk mutfağının en lezzetli patlamış mısır tarifi

Patlamış mısır, mısır tanelerinin ısı etkisiyle patlayarak şişmesi sonucu elde edilen ve çerez olarak yenen bir yiyecek olarak bilinir. Vazgeçilmezimiz olan bu çerez aslında çokta sağlıklı.

Cips gibi atıştırmalıklar yerine patlamış mısır tüketmek en sağlıklısı. İçerdiği yüksek antioksidan sayesinde bağışıklık sistemini olumlu etkileyerek vücudun direncini artıran patlamış mısır aynı zamanda da yüksek oranda lif içeriyor. Bu lifler kan şekerinin yavaş yükselmesinde ve bağırsakların çalışmasında büyük fayda sağlar. Bu yüzden patlamış mısır yediğiniz zamanlar tuvalete çok daha rahat çıkabilirsiniz.

Peki patlamış mısır yaparken nasıl yapılmalı?

popcorn-4885565-960-720.jpg

Mynet.com'da yayınlanan bir içerikte; Patlamış mısır yaparken lezzeti iki katına çıkaran tüyolar paylaşıldı.

YAĞ ÖLÇÜSÜNÜ İYİ AYARLAYIN

Çoğu kızarmış gıdada olduğu gibi, gerçekten çıtır çıtır patlamış mısır elde etmek için çok fazla yağ kullanmalısınız. “Çok” tabi ki göreceli bir terimdir. Aradığınız patlamış mısır lezzetini tutturmak için en azından tencerenin dibini kaplayacak kadar yağ dökmelisiniz.

corn-15235-960-720.jpg

TENCEREYİ FAZLA SALLAMAYIN

Yapmanız gerekmeyen başka bir şey de tencereyi sallamak. Mısır taneleri patladıkça uçuyorlar zaten, sizin ekstradan sallamanıza hiç gerek yok. Patlamayan mısırlar yağın içinde kaldıktan bir süre sonra patlayacaktır.

popcorn-888003-960-720.jpg

SON MISIR PATLAYANA DEK BEKLEYİN

Patlamış mısırı ocaktan almak için acele etmeyin. Tanelerin patlama sesleri bittikten 10-15 saniye sonra tencerenizi ocaktan alabilirsiniz. Patlamış mısırı evinizdeki en büyük tencerede patlatmayı da ihmal etmeyin.

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar