İstanbul'daki fırtına yarın akşama kadar sürecek: İmamoğlu ve AFAD'dan uyarı

İstanbul'daki fırtına yarın akşama kadar sürecek: İmamoğlu ve AFAD'dan uyarı
Yayınlanma:
A+ A-
İstanbul'daki yağış ve fırtınanın yarın akşama kadar sürmesi bekleniyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu "Tüm ekplerimiz sahada" derken AFAD da "Sel, yıldırım, su baskını, çatı uçması, ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun" çağrısı yaptı.

Artı Gerçek - İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve AFAD, kentte yaşanan fırtına ve kuvvetli yağışla ilgili açıklama yaptı.

İMAMOĞLU: TÜM EKİPLERİMİZ SAHADA

İBB ekiplerinin yaşanabilecek olumsuzluklara karşı teyakkuzda olduğunu olduğunu belirten İmamoğlu, ekiplerin 5.045 personel, 2.104 araç ve iş makinesi ile yaşanan olumsuzluklara müdahale ettiğini bildirdi.

Yağış ve fırtınanın yarın akşama kadar sürmesi beklendiğinin altını çizen İmamoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şöyle:

"Fırtına ve kuvvetli sağanak yağış nedeniyle teyakkuzda olan İBB ekiplerimiz 5.045 personel, 2.104 araç ve iş makinesi ile yaşanan olumsuzluklara müdahale ediyor. Yağış ve fırtınanın yarın akşama kadar sürmesi bekleniyor. Tüm ekiplerimiz sahada."

AFAD: SEL, YILDIRIM, SU BASKINI, ÇATI UÇMASI, ULAŞIMDA AKSAMALARA KARŞI TEDBİRLİ OLUN

AFAD da yarın İstanbul'da etkili olacak sağanak yağış ve fırtınaya karşı vatandaşları uyardı. AFAD'dan yapılan uyarı şu şekilde:

"Meteoroloji göre, yarın İstanbul'da sağanak yağış ve tam fırtına bekleniyor. Sel, yıldırım, su baskını, çatı uçması, ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olun." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar