Kim Milyoner Olmak İster'de yarışmacı 1 milyonluk soruyu açtırdı

Yayınlanma:
A+ A-
Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla yayınlanan, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Ahmet Talha Dağlı 1 milyonluk soruyu açtırdı. Dağlı, 1 Milyonluk sorunun cevabından emin olamadığını söyleyerek yarışmadan çekildi.

Artı Gerçek - Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in son bölümünde, Ahmet Talha Dağlı 1 Milyon TL'lik soruya kadar geldi. Yarışmaya İstanbul'dan katılan Ahmet Talha Dağlı, en son Rabia Birsen Güvercin'in açtırdığı soruyu açtırdı.

Geçtiğimiz günlerde büyük ödülün 5 Milyon TL'ye yükseltildiği açıklanmıştı. Ahmet Talha Dağlı geçtiğimiz hafta 500.000 TL'lik soruyu doğru bilmişti.

Dağlı'nın açtırdığı büyük ödül öncesindeki son adım sorusu şöyle:

1861-1865 arasındaki Amerikan İç Savaşı sırasında hangisi açıkça kölelik karşıtı Kuzey'i desteklemiş ve kölelik yanlısı Güney konfederasyonuna ambargo uygulamıştır?

22-hire-jpg.webp

ÇEKİLMESEYDİ 5 MİLYONLUK SORUYU AÇTIRACAKTI

Ahmet Talha Dağlı, 1 Milyonluk sorunun cevabından emin olamadığını söyleyerek yarışmadan çekildi. 500.000 TL ödülün sahibi olan Dağlı, soruyu cevaplasaydı Osmanlı Devleti cevabını vereceğini söyledi.

55-o0eh-jpg.webp

Kenan İmirzalıoğlu'nun verdiği tepki üzerine sorunun cevabı da açıklandı. Cevap Osmanlı Devleti idi.

Dağlı bu soruyu doğru bilmesi halinde hem 5 Milyon TL büyük ödül sorusunu açtıran ilk yarışmacı olacak hem de yarışma tarihinin ilk defa 5 Milyon TL ödül kazanan yarışmacısı olacaktı.

AHMET TALHA DAĞLI KİMDİR?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyonluk soruyu görmeye hak kazanan ve bu akşam 1 milyon değerindeki soru ile yarışmaya devam edecek Ahmet Talha Dağlı 19 yaşında.

Eğitimine Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünde devam eden Ahmet Talha Dağlı, yarışmaya katılarak genel kültür bilgisini göstermeyi hedeflediğini dile getiriyor.

Dağlı, bu yıl çift anadal olarak Matematik bölümüne başlayacak. 4 kardeş olan Ahmet Talha Dağlı'nın hobileri arasında eskrim yapmak ve yemek yapmak yer alıyor. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar