Meteoroloji'nin ardından AFAD da sağanak uyarısı yaptı

Meteoroloji'nin ardından AFAD da sağanak uyarısı yaptı
Yayınlanma:
A+ A-
Muğla’nın ilçeleri Bodrum, Marmaris ve Datça için kuvvetli yağış bekleniyor. Meteoroloji'den sonra AFAD da yağmura karşı uyarıda bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Muğla'nın ilçelerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklediğini duyurdu. Meteoroloji'nin ardından AFAD da açıklama yaptı.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada, “Yapılan son değerlendirmelere göre Muğla çevrelerinde kuvvetli, Datça, Bodrum ve Marmaris'te yerel olarak çok kuvvetli (51-75 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, hortum, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda da Muğla uyarısı geldi. AFAD yaptığı paylaşımda tedbirli olma konusunda uyararak şunları kaydetti:

"Muğla çevrelerinde kuvvetli; Datça, Bodrum ve Marmaris'te yerel olarak çok kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Vatandaşlarımızın sel, su baskını, yıldırım ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmasını önemle hatırlatıyoruz.”(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar