Ölen annesinin dondurucusunda 'mumyalanmış' bebek buldu

Ölen annesinin dondurucusunda 'mumyalanmış' bebek buldu
Yayınlanma:
Güncelleme: 15 Kasım 2019 22:03
A+ A-
Adam Smith annesinin 40 yıl boyunca yiyeceklerle birlikte dondurucuda tuttuğu bebeği bir pasta kutusunda buldu.

ABD’nin Missouri eyaleti St. Louis şehrinde ölen annesinin evini temizleyen Adam Smith, dondurucuda "mumyalanmış" bir bebek buldu. Bir kız bebeğe ait olduğu anlaşılan mumyayı bulan 37 yaşındaki Smith "şaşkın" ve "öfkeli" olduğunu ve varlığından hiç haberdar olmadığı bu bebeğin kız kardeşi olabileceğini belirtti.

Bebeğin mumyalanmış cesedi pembe bir battaniyeye sarılı halde ve karton bir kutu içinde bulundu. Smith, annesi Barbara'nın hayatı boyunca onu dondurucuda yiyeceklerle birlikte tuttuğuna inanamadığını söyledi. Yerel televizyon KSDK'ya konuşan Smith "Mumya bebeğin hala cildi, saçı ve her şeyi vardı." dedi.

Smith'e göre annesi her zaman, kutuda düğün pastasından bir parça sakladığını savundu. Smith ayrıca, Barbara'nın kutu hakkında "asla konuşulmasını istemediğini" ve bunu bir sır olarak sakladığını kaydetti.

Smit daha önce kutuya hiç bakmadığını ancak 21 Temmuz'da akciğer kanserinden kaybettiği 68 yaşındaki annesinin evindeki eşyaları düzenlerken merakına yenik düştüğünü belirtti. Kutuyu dondurulmuş bir etli turtanın arkasından çıkardıktan sonra açan Smith, içinde bir ayak hissettiğini ve bebeğin başını gördüğünü söyleyen Smith "Görünce çıldırdım. Onu kutuya geri koydum ve hemen polisi aradım" dedi.

İhbarı alan polisler, Pazar günü saat 01.00 civarında eve geldi. St. Louis Polis Departmanı'nın "şüpheli ölüm" olarak ele aldığı olay yapılacak otopsiden sonra aydınlatılacak. Polise kendi DNA örneğini veren Smith, kafasında bebekle ilgili çeşitli sorular bulunduğunu ve annesinin onu neden bir sır olarak sakladığını merak ettiğini belirtti.

Smith "37 yaşındayım ve bu bebek 37 yıl boyunca benim dondurucumdaydı. Annem, bana her zaman bu kutuda bir düğün pastası olduğunu söylerdi. Ölüm döşeğindeyken bile, bana o kutuda ne olduğunu asla söylemedi. İşte bu da, aklıma annemin bu bebeğe bir şeyler yapmış olabileceği ve başını belaya sokmaktan korktuğu için kimseye bir şey söylemek istemediği ihtimallerini getiriyor" dedi.

Smith "tüm yaşamı boyunca" yediği yiyeceklerin bulunduğu buzdolabında "dondurulmuş kız kardeşinin" olabileceği fikrinin de kendisini rahatsız ettiğini sözlerine ekledi ve "Kim kendi çocuğunu bu kadar uzun süre bir kutuda tutar? Aklımda bir sürü soru var. Bu çok anlamsız" diye konuştu. (Independent Türkçe) 
 

 

Öne Çıkanlar