Saksınızın dibine dökün, çiçekleriniz nasıl canlanıyor ve daha hızlı büyüyor görün...

Saksınızın dibine dökün, çiçekleriniz nasıl canlanıyor ve daha hızlı büyüyor görün...
Çiçeğinizin daha iyi canlanmasını sağlayacak tüyo

Evde bakılan çiçeklerin solma sorunlarına dair sıkça karşılaşılan durumlar, çiçek bakımı konusunda bilgi sahibi olmayan kişiler için endişe verici olabilir. Ancak, çiçeklerin solma sorunlarının genellikle bakım eksikliklerinden kaynaklandığını bilmek, bu durumu çözmek adına önemli bir adımdır.

Çiçeklerin solma sorunlarına neden olan faktörler arasında en yaygın olanlarından biri, fazla güneş ışığına maruz kalma ve su miktarının yetersiz olmasıdır. Bu durum, çiçeklerin yapraklarının solmasına ve genel olarak sağlıklarının bozulmasına neden olabilir. Ayrıca, sıcaklık ve nem faktörleri de çiçeklerin solma sorunlarına etki edebilir.

Eğer evinizde bakımını düzenli olarak yaptığınız halde çiçeklerinizde solma veya küsme sorunu yaşıyorsanız, bu durumu çözmek adına bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz

maxresdefault-005.jpg

Saksının dibine yardım bardak dökün…

Eğer çiçeğiniz solduysa artık üzülmenize hiç gerek yok! Küsen çiçeğinizi coşturacak bir yöntem var. Tek yapmanız gereken ise yarım bardak o içeceği saksının dibine dökmek.

Genellikle yemeklerin ardından şişkinliği almak ya da hazımsızlığı giderme amacıyla kullanılan maden suyu çiçekler içinde adeta can suyu oluyor.

Özellikle de salon bitkileri için can suyu olan maden suyunu kullanmadan önce tek yapmanız gereken yarım bardak maden suyunu asidi kaçana kadar bekletmek ve daha sonrasında saksının dibine dökmek.

Maden suyunun içeriğinde bulunan faydalı mineraller çiçeklerinizin küsme sorununu ortadan kaldırarak ve tekrardan canlandıracak.

Kaynak: Ensonhaber.com

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar