'Starbucks'ta takılmak için bir şey almaya gerek yok'

'Starbucks'ta takılmak için bir şey almaya gerek yok'
Starbucks şubelerine gelenlere sipariş verme zorunluluğunu kaldırıyor. Tuvaletler de herkese açılıyor.

Kahve zinciri Starbucks, ABD'de sipariş vermek için arkadaşlarını bekleyen iki siyah müşterisini polis çağırarak gözaltına aldırdığı skandalın ardından yeni uygulama ile gündemde. Starbucks'tan yapılan açıklamada şubelerin bundan böyle 'bir şey alsın ya da almasın herkes açık' olduğunu belirtti.

Buna göre, Starbucks'ta vakit geçirmek için bir şey satın almaya gerek kalmayacak. Kahve zinciri aynı zamanda bazı şubelerinde tuvaletleri de herkesin kullanıma açacaklarını duyurdu. CNN Internaional'daki habere göre şirket yönetiminde çalışanlara bu bilgi ulaştırıldı. Bu yeni uygulamanın siyahî müşterinin gözaltına alınması olayının ardından gelmesi dikkat çekti. 

'SİPARİŞ VERMEYEN MÜŞTERİ GÖZ ALTINA ALINMIŞTI'

Geçen hafta ABD'nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde yaşanan olayda iki siyah adam Starbucks'a gelerek üçüncü arkadaşlarını beklemeye başlamış, bu sırada yanlarına gelen mağaza müdürü "ya sipariş verin ya da dışarı çıkın" uyarısında bulunmuştu.

İLGİLİ HABER: STARBUCKS'TA GÖZALTI SKANDALI CEO ÖZÜR DİLEDİ

Siparişi arkadaşları gelince vereceklerini söylemeyen müşteriler dışarı çıkmayı reddedince mağaza yönetimi polis çağırmış, müşterilerini "özel mülke izinsiz girme" suçlamasıyla gözaltına aldırmıştı. (YAŞAM HABERLERİ SERVİSİ)

Öne Çıkanlar