Threads, Türkiye'de geçici olarak kapatılıyor

Threads, Türkiye'de geçici olarak kapatılıyor
Meta, sosyal medya platformu Threads'i 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'de geçici olarak kullanıma kapatacağını açıkladı.

Artı Gerçek - Twitter'a (X) rakip olması beklenen sosyal medya platformu Threads'in Türkiye'de geçici olarak kullanıma kapatılacağı açıklandı.

Facebook sahibi Meta, Türkiye rekabet kurumunun ara emrine uymak için 29 Nisan'dan itibaren Türkiye'deki sosyal medya platformu Threads'i geçici olarak kapatacağını duyurdu.

NE OLMUŞTU?

Rekabet Kurumu, Meta'nın Threads ve Instagram uygulamalarını bağlamak suretiyle hâkim durumunu kötüye kullandığı şüphesi üzerine soruşturma başlatıldığını açıklamıştı.

Kararda, Facebook, Instagram ve WhatsApp hizmetlerinden toplanan verilerin birleştirilerek hakim durumun kötüye kullanıldığı belirtildi.

2021 yılında başlatılan soruşturmada; Facebook, Instagram ve WhatsApp hizmetlerinden toplanılan verileri birleştirmek suretiyle hakim durumunu kötüye kullandığına, Meta ekonomik bütünlüğü hakkında 346 milyon 717 bin 193 TL idari para cezası uygulanmasına ve Meta'ya, ihlalin giderilmesi ve pazardaki etkin rekabetin tesis edilmesi için yükümlülükler getirilmesine karar verilmişti. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar