Urfa'da sel sularıyla sürüklenen iki kaplumbağa koruma altında

Urfa'da sel sularıyla sürüklenen iki kaplumbağa koruma altında
Yayınlanma:
A+ A-
Urfa'da sel sularıyla sürüklenen iki kaplumbağa tedavilerinin yapılması için ilgililere teslim edildi. Hayvanlar gerekli bakımları yapıldıktan sonra tekrar doğal ortamlarına salınacak.

Artı Gerçek - Urfa'da etkili olan sel nedeniyle taşan Karakoyun Deresi bölgesinde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, DSİ, AFAD, karayolları, jandarma ve polis ekiplerinin çalışması sürüyor.

Suların tamamen çekilmesiyle çamurla kaplanan Akabe Mahallesi 1436. Sokak'ta çalışmaları takip eden vatandaşlar, selde sürüklenen iki kaplumbağa buldu.

Durumun bildirilmesi üzerine Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kaplumbağaları hayvan barınağına teslim etmek için koruma altına aldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağı personeli İbrahim Dadak, AA muhabirine, kaplumbağaların tedavilerinin yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi'ne teslim edileceğini söyledi.

Kaplumbağaların suda sürüklenerek mahalleye kadar geldiğini anlatan Dadak, "Hayvanların durumu iyi görünüyor. Gerekli bakımları yapıldıktan sonra tekrar doğal ortamlarına salacağız." diye konuştu. (AA)

Öne Çıkanlar