Valilik'ten Ankara için uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat

Valilik'ten Ankara için uyarı: Sel, fırtına ve doluya dikkat
Ankara Valiliği, yarın için sağanak uyarısında bulunarak, 15.00'te başlaması beklenen yağışın 23.00'e kadar süreceğini duyurdu. Valilik, Ankaralıları sel, su baskını, yıldırım ve yerel dolu yağışına karşı uyardı.

Artı Gerçek - Ankara Valiliği, yarın için sağanak yağış uyarısında bulundu. Valilik, “Ankara genelinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ankara'da yarın öğle saatlerinden sonra gök gürültülü sağanak beklendiğini duyurdu. Ankara Valiliği, Meteoroloji'nin uyarısının ardından vatandaşları uyardı. Sosyal medya hesabından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi'nden alınan son verilere göre yarın Ankara genelinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve fırtına gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

an.jpeg

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar