İstanbul Milletvekili Ahmet Şık HDP'den istifa etti

İstanbul Milletvekili Ahmet Şık HDP'den istifa etti
Yayınlanma:
Güncelleme: 05 Mayıs 2020 00:20
A+ A-
Ahmet Şık, 'Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir.' dedi.

24 Haziran 2018 seçimlerinde HDP'den İstanbul Milletvekili seçilen gazeteci Ahmet Şık, HDP'den istifa ettiğini açıkladı. İstifasını Twitter üzerinden duyuran Ahmet Şık, istifasının nedenini parti yönetiminde bulunduğunu söylediği, "demokratik teamüllerden uzak" tutum olarak açıkladı.

Ahmet Şık, istifa açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

"Eş başkanlarımızı tenzih ederek, parti yönetiminde bulunan hakim bir anlayışın HDP'nin gücü, anlamı ve değerleri hilafına demokratik teamüllerden uzak tutumlarında ısrarları nedeniyle HDP’den istifa ettim. 1 Nisan günü, ilgililerine iletmiş olduğum istifa kararım, bugün (4 Mayıs 2020) itibariyle resmiyet kazanmıştır. Kararım bireysel bir politik tutumun yansıması olup herhangi bir komplo teorisine itibar edilmemesi temennimdir. Yolumuz açık önümüz barış olsun."

    

Daha önce de HDP'ye eleştirilerde bulunan Ahmet Şık partinin 4. Olağan Kongresi öncesi Artı Gerçek muhabiri Rıfat Doğan'a verdiği söyleşide "Parti içi bürokrasi statüko yarattı, parti hantallaştı" demişti.

Ahmet Şık’ın istifasıyla HDP’nin milletvekili sayısı 60’a düştü, bağımsız milletvekili sayısı 6 oldu.(HABER MERKEZİ) 

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar