Twitter'da içeriklerden para kazanma dönemi

Twitter'da içeriklerden para kazanma dönemi
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter'da içerik üreticilerinin etkileşim alan videolarından elde edilen reklam gelirinin bir kısmının ödenmeye başladığı iddia edildi. Yazar Brian Krassenstein, Twitter'ın kendisine 24 bin 305 dolar ödediğini öne sürdü.

Artı Gerçek - Twitter Blue abonesi olan ve son 3 ayda her ay 5 milyondan fazla tweet gösterimi bulunan kullanıcıların reklam gelirlerinden ödeme alabileceği aktarıldı.

24 BİN DOLAR KAZANDI İDDİASI

Yaklaşık 750 bin takipçisi bulunan yazar Brian Krassenstein, Twitter'ın kendisine 24 bin 305 dolarlık bir ödeme yaptığını iddia etti.

Ayrıca 230 bin takipçisi olan bir başka kullanıcı 2 bin 236 dolar kazandığını belirtirken, 1,7 milyon takipçisi olan siyasi yorumcu Benny Johnson, 9 bin 546 dolar kazandığını söyledi.

PARA KAZANILAMAYACAK İÇERİKLER NELER?

Ancak paylaşılan içerik içinde cinsellik, suç teşkil eden davranışlar, şiddet, kumar, uyuşturucu veya alkol barındırıyorsa Twitter'ın bu tarz içeriklerden para kazanmaya izin vermeyeceği belirtildi.

Twitter, içerik oluşturuculara toplamda 5 milyon dolar öderken, şirket yakın zamanda Elon Musk'ın devralınması sırasında işten çıkarılan çalışanlarına ödenmemiş 500 milyon doların üzerinde kıdem çeki davası açtı. Twitter'ın ofislerinin kirasını da ödeyemediği vurgulandı.

Öne Çıkanlar