Whatsapp'a iki güncelleme geliyor: Ekran paylaşma ve HD fotoğraf

Whatsapp'a iki güncelleme geliyor: Ekran paylaşma ve HD fotoğraf
Yayınlanma:
A+ A-
WhatsApp, yakın zamanda yeni bir özellik ile kullanıcıların fotoğraf paylaşma şeklini kolaylaştıracağını açıkladı. Ayrıca ekran paylaşma özelliği devreye girecek.

Artı Gerçek - Meta'nın esajlaşma uygulaması WhatsApp'a iki yeni güncelleme geliyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in yaptığı açıklamaya göre, yeni özellik ile kullanıcıların fotoğraf paylaşma şekli kolaylaşacak. Ayrıca video uygulamalarıyla rekabet için, ekran paylaşma özelliği devreye girecek.

PİKSELLENMİŞ FOTOĞRAF DERDİ BİTİYOR

Yeni güncelleme sonrası, WhatsApp'ın HD fotoğraf paylaşımı, fotoğrafları en iyi kalitede gönderip almaya olanak tanıyacak ve piksellenmiş fotoğraf sorunu ortadan kalkacak.

Daha büyük görüntülerle birlikte daha fazla veri ve bellek kullanımı endişesine de yanıt verildi. Uygulamanın gönderilen her görüntü için varsayılan olarak 'standart' bir kalite ayarına sahip olduğu ve verimli veri kullanımına öncelik verildiği açıklandı.

Tam HD için kullanıcılar, mesajlarına fotoğraf eklerken ekranın üst kısmındaki 'HD' seçeneğini değiştirebilecek.

Uygulama, düşük bant genişliğine sahip alıcılar için standart kalitede görüntüler alma seçeneği sunarak veri darboğazlarını önleyeceğini duyurdu.

KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK: EKRAN PAYLAŞMA

Aynı zamanda 'Ekran Paylaşımı' adı verilen çığır açıcı bir özelliği de sunacak.

Bu ekleme, belgeler üzerinde çalışırken, fotoğraflara göz atarken, bir gezi planlarken veya teknik destek sağlarken, aramalar sırasında ekranın canlı görüntüsünü paylaşmaya olanak tanıyacak.

Bu ise, WhatsApp'ı Zoom ve Google Meet gibi popüler video uygulamalarıyla uyumlu hale getirecek. (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar