Alanya'daki orman yangını ikinci gününde: Yangın kontrol altında

Yayınlanma:
A+ A-
Antalya'nın Alanya ilçesinde dün başlayan orman yangınını kontrol altına alma çalışmaları ikinci günde devam etti. Bakan Yumaklı, "Alanya ilçesindeki orman yangını havadan ve karadan yapılan etkin müdahaleler sonucunda kontrol altına alındı” dedi.

Artı Gerçek - Alanya ilçesi Dim Barajı yakınlarında dün öğle saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle başlayan orman yangını 21 saatten fazla süredir devam ediyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alındığı söyledi.

6507f1f050acca55e45ac815.jpeg

Karadan devam eden çalışmalara günün ilk ışıklarıyla hava araçları da katıldı. Orman Bölge Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin, arazöz, iş makinesi, itfaiye, su tankerleri, kamyon ve dozerlerle sürdürdüğü çalışmalara hava araçlarının da desteğiyle yangın kısmen kontrol altına alındı.

6507f1f050acca55e45ac817.jpeg

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, yangında zarar gören alanın ilk tespitlere göre 190 hektar olduğunu açıkladı.

TAHLİYE EDİLEN EVLERİN ÇEVRESİ TAMAMEN YANDI

Vadi yamaçlarında dağınık haldeki yerleşim yerleri dün tedbir amaçlı tahliye edildi. Bir ev yangın nedeniyle zarar görürken tahliye edilen 17 evin çevresindeki ormanın tamamen yandığı gözlendi. Kara ekiplerinin müdahalesiyle yangın evlere sıçramadı. Yangın vadi içerisine ilerledi. Vadiye giden yolun kenarlarındaki ağaçlık alanın da tamamen yandığı görüldü.

Bakan Yamuklu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "“Antalya’nın Alanya ilçesindeki orman yangını havadan ve karadan yapılan etkin müdahaleler sonucunda kontrol altına alındı. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

(DHA/AA)

Öne Çıkanlar