Göksu Nehri'nin suyu yine siyah akmaya başladı

Yayınlanma:
A+ A-
Dünyanın en önemli kuş göç yolları üzerindeki Göksu Deltası Kuş Cenneti'nin içinden geçen Göksü Nehri'nin rengi siyaha büründü. Kuş cennetinde yaşayan canlıların zarar görmesinden endişe eden bölge halkı yetkililerden yardım istedi.

Artı Gerçek - Mersin'in Silifke ilçesinde Göksu Nehri'nin denize dökülen kısmında suyun rengi, yine siyaha döndü. Göksu Deltası Kuş Cenneti'nden geçen ve kötü kokunun etkisini gösterdiği nehrin durumu, canlılara zarar vereceği endişesine neden oldu.

Göksu Nehri, Uluslararası Ramsar Sözleşmesi ile koruma altında olan ve dünyanın en önemli kuş göç yolları üzerindeki Göksu Deltası Kuş Cenneti'nin içinden geçip, denize dökülüyor. Kuş cennetinde yaşayan canlıların zarar görmesinden endişe eden bölge halkı, kirliliğin nedeninin tespit edilip, önlem alınması için yetkililerden yardım istedi.

CEZA KESİLMİŞTİ

Nehirde geçtiğimiz günlerde de kirlik yaşanmış, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından iki pirina işleme tesisine faaliyeti durdurma ve 3 milyon 73 bin lira idari para cezası kesilmişti. (DHA)

Öne Çıkanlar