Tarkan'dan Uludağ tepkisi: Milli park statüsünden çıkaran yasa iptal edilmeli

Tarkan'dan Uludağ tepkisi: Milli park statüsünden çıkaran yasa iptal edilmeli
Yayınlanma:
A+ A-
Tarkan, Uludağ’ı milli park statüsünden çıkaran yasanın iptal edilmesini istedi. Tarkan, “Bu hatadan dönülmeli. Bu yasayı onaylayanlar unutmamalı ki bu ülke hepimizindir” diye yazdı.

Artı gerçek – Uludağ'ın milli park statüsünden çıkaran teklifin yasalaşmasına yönelik tepkiler devam ediyor. Sanatçı Tarkan da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Uludağ milli park statüsüne geri dönmeli" diye yazdı.

AKP’li milletvekillerinin imzasını taşıyan “Uludağ Alan Başkanlığı Kanun Teklifi”, dün (18 Ocak) Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu’nda kabul edilerek yasalaştı. Yasaya ile milli park sınırları içinde tek yetkili olan Tarım ve Orman Bakanlığı ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü’nün yetkileri Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ve Uludağ Alan Başkanlığı’na devredilecek.

ÇEVRECİLER KARŞI ÇIKIYOR

Kanun teklifi gündeme geldiğinden beri çevre örgütleri, eylem ve imza kampanyalarıyla Uludağ’ın milli park olarak kalması için mücadele ediyor.

Doğa Derneği de sosyal medya hesabından “Uludağ’ı milli park statüsünden çıkaran yasa iptal edilmeli, bu hatadan dönülmeli. Bu yasayı onaylayanlar unutmamalı ki bu ülke hepimizindir, halkın sesine kulak verip, doğal alanlarımızı koruma altına almalılar. Uludağ milli park statüsüne geri dönmeli.” paylaşımı yaptı.

TARKAN: BU HATADAN DÖNÜLMELİ

Bu paylaşımı alıntılayan sanatçı Tarkan da “Uludağ’ı milli park statüsünden çıkaran yasa iptal edilmeli, bu hatadan dönülmeli. Bu yasayı onaylayanlar unutmamalı ki bu ülke hepimizindir, halkın sesine kulak verip, doğal alanlarımızı koruma altına almalılar. Uludağ milli park statüsüne geri dönmeli” diye yazdı.

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar