Tokat Sulusaray Belediye Başkanı: Deprem sonrası kaplıca sıcaklığı 4 derece arttı

Tokat Sulusaray Belediye Başkanı: Deprem sonrası kaplıca sıcaklığı 4 derece arttı
Sulusaray Belediye Başkanı Kılıç, Tokat'taki son deprem sonrası kaplıca suyunun sıcaklığının 4 derece arttığını söyledi. Kılıç, "Mevsimsel olarak 1-2 derece artıp düşebiliyordu" dedi.

Artı Gerçek - Tokat'ta merkez üssü Sulusaray ilçesinde 5.6, 4.0, 4.4 ve 4.1 olmak üzere yaşanan depremler sonrasında, ilçede bulunan Sulusaray kaplıca suyunun sıcaklığında artış görüldüğü açıklandı.

Sulusaray Belediye Başkanı Davut Kılıç, kaplıcanın 50 derece olan sıcaklığının 54 dereceye çıktığını ve debisinde de arttığını söyledi.

kaplica.jpg

'4 DERECE ARTIŞ HİÇ OLMADI'

Başkan Kılıç, "Deprem sonrasında, kaplıcamızın tesislerinde herhangi bir hasara rastlanmadı. Deprem meydana geldikten sonra yapılan ölçümlerde kaplıca suyunda 4 derece bir artış olduğu tespit edildi. 50 derece olan sıcaklık şu anda 54 derece oldu. 4 derece sıcaklık seviyesinin arttığı tespit edildi. Daha önceden bu kadar sıcaklık artışı olmuyordu. Mevsimsel olarak 1-2 derece artıp düşebiliyordu. Ama 4 derece bir artış hiç olmadı. Deprem sonrası ölçümlerde 4 derece artığını fark ettik. Depremden sonra bunların olduğu bilim adamları tarafından söyleniyor" dedi. (DHA)

Öne Çıkanlar