Tokat'ta 7 dakika arayla 3 deprem

Tokat'ta 7 dakika arayla 3 deprem
AFAD, Tokat'ın Sulusaray ilçesinde 7 dakika arayla 4.1,3.5 ve 3.2 büyüklüğünde sarsıntılar gerçekleştiğini duyurdu.

Artı Gerçek - Tokat'ın Sulusaray ilçesinde artçı depremler devam ediyor.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre 7 dakika arayla 3 sarsıntı gerçekleşti. AFAD'ın verdiği bilgiye göre; , saat 00.09'da merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 4,1 büyüklüğünde, saat 00.10'da 3.5 büyüklüğünde ve saat 00.16'da 3.2 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Dün akşam (18 Nisan) saat 18.11'de meydana gelen 5.6'lık deprem ise iki gün içinde kaydedilen depremlerin en yükseği oldu. Sulusaray'a bağlı köylerde ev ve ahırlarda ağır hasarlar oluştu, bazı evlerde çatlaklar meydana geldi.

ÖZHASEKİ: UHTE EKİPLERİMİZ HASAR TESPİT ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, şu ifadelere yer verdi:

"Merkez üssü Tokat’ın Sulusaray ilçesi olan ve çevre illerde de hissedilen 5,6 büyüklüğündeki depremin ardından ekiplerimiz, AFAD koordinasyonunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bakan Yardımcımız Refik Tuzcuoğlu ve Yapı İşleri Genel Müdürümüz Banu Aslan koordinasyonunda; depremin hissedildiği tüm illerimizde hasar tespitini gerçekleştirmek amacıyla Ankara, Samsun, Ordu, Sinop ve Giresun İl Müdürlüklerimizden Ulusal Hasar Tespit Ekiplerimizi (UHTE) depremden etkilenen illerimize görevlendirdik. İlgili birimlerimizin ve ekiplerimizin sahadaki çalışmalarını anbean yakından takip ediyoruz. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, özellikle hasarlı binalara girilmemesini istirham ediyoruz." (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar