Tokat'taki 5,6'lık deprem Yozgat'ta hasara neden oldu: 3 ilçede okullar tatil edildi

Tokat'taki 5,6'lık deprem Yozgat'ta hasara neden oldu: 3 ilçede okullar tatil edildi
AFAD, Tokat'ın Sulusaray ilçesinden 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem Yozgat'ta da hasara sebep oldu; 3 ilçede okullar tatil edildi.

Artı Gerçek - Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 5,6 büyüklüğünde deprem Yozgat'ta hasara yol açtı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 18.11'de merkez üssü Sulusaray ilçesi olan 5,6 büyüklüğünde sarsıntı Yozgat'ta da hissedildi.

Yozgat Valiliğinden yapılan açıklamada, şunlar yer aldı:

"İlimizde de kuvvetli şekilde hissedilen 5,6 büyüklüğündeki deprem neticesinde saha ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre, Kadışehri ilçemizde ve köylerinde bazı yapıların zarar gördüğü ancak çok şükür şu ana kadar ulaşılan bilgilerde can kaybı ve yaralı vatandaşımızın bulunmadığı anlaşılmıştır. AFAD ve ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarına devam etmektedir. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Allah ülkemizi ve milletimizi afetlerden korusun."

Saha ekiplerince şu ana kadar yapılan tespitlerin paylaşıldığı açıklamada da "Bir kısım ahırlarda mahsur kalan hayvanlar görevli ekiplerimizce kurtarılmıştır. Vatandaşlarımızın hasarlı yapılara girmemeleri önem arz etmektedir. Tüm ekiplerimizin saha çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Kadışehri ilçesine bağlı bir köyde 2 katlı atıl bir evin yıkıldığı, bazı köylerde ev ve ahırlarda hasar oluştuğu yönünde ekiplere ihbar geldiği öğrenildi. Yelten köyünde de deprem nedeniyle çok sayıda evin duvarında çatlaklar ve hasar oluştuğu görüldü.

3 İLÇEDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, ilerleyen saatlerde yaptığı açıklamada depremden etkilenen Kadışehri, Çekerek ve Aydıncık ilçelerinde eğitime yarın ara verildiğini duyurdu. (AA, HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar