Görür, 5.6'lık Tokat depremini değerlendirdi: Kalitesiz yapılara zarar vermiş olabilir

Görür, 5.6'lık Tokat depremini değerlendirdi: Kalitesiz yapılara zarar vermiş olabilir
Yerbilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tokat'ta bu akşam meydana gelen 5.6'lık depremin orta büyüklükte bir deprem olduğunu söyledi. Sosyal medyadan açıklama yapan Görür, "Bu orta büyüklükteki deprem kalitesiz yapı stoklarında zarar vermiş olabilir" dedi.

Artı Gerçek - Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, saat 18.11'de Tokat Sulusaray'da meydana gelen 5.6'lık depremi değerlendirdi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Görür, dün gece yine Tokat'ta meydana gelen depremlerin öncü deprem olduğunu bu akşam meydana gelen depremin ise orta büyüklükte bir deprem olduğunu belirtti.

Görür, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Tokatta, Sulusaray’da 5,6 deprem oldu. Dün gece burada aynı yerde 4,1 deprem de olmuştu. Dün olan deprem öncü depremdi. Bu deprem Tokat’ta KAF’tan ayrılan ve Anadolu Levhası içerisine SW yönlü uzanan kol üzerinde oluştu. Bu orta büyüklükteki deprem kalitesiz yapı stoklarında zarar vermiş olabilir. Geçmiş olsun"

BU AKŞAM VE DÜN GECE SALLANMIŞTI

AFAD, Tokat'ta Sulusaray merkezli 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini duyurdu. Deprem saat 18.11'de, 5.99 km derinlikte meydana geldi.

Tokat'ta dün gece de saat 01.06 ve 02.35'de art arda 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde iki deprem daha yaşanmış, halk geceyi sokakta geçirmişti. Çevre illerde de hissedilen depremlerin ardından Tokat Valiliği, Sulusaray, Yeşilyurt ve Artova ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün ara verildiğini açıklamıştı (HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar