Aliyev'den Erdoğan'a tebrik

Aliyev'den Erdoğan'a tebrik
Yayınlanma:
A+ A-
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilk tebrik Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'den geldi. Aliyev, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili seçimlerinde aldığı oy oranı nedeniyle Erdoğan'ı ve Cumhur İttifakı'nı kutladı.

Artı Gerçek - Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Seçimlerinde kesin olmayan sonuçlara göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk turda oyların çoğunluğunu elde etmesi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ve Cumhur İttifakı'nı kutladı.

Azerbaycan Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre Aliyev, Erdoğan'ı telefonla arayarak tebriklerini iletti. Aliyev, Erdoğan liderliğindeki Türkiye'nin büyük gelişim yaşadığını savunarak "bunun bir tezahürü olarak kardeş Türk halkının bu seçimlerde de liderine güvenini gösterdiğini" söyledi.Erdoğan da ilgi ve tebrikleri için Aliyev'e teşekkür etti. Görüşmede liderler, iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin kalıcı ve sarsılmaz olduğunu bir kez daha vurguladı.

Miilet İttifakı'nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, kesinleşmeyen seçim sonuçlarına ilişkin Millet İttifakı liderleri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile beraber CHP Genel Merkezi’nde dün gece basın açıklaması yapmıştı.

KILIÇDAROĞLU: İKİNCİ TURDA MUTLAKA KAZANACAĞIZ

Kılıçdaroğlu "Erdoğan, bütün iftira ve hakaretlerine rağmen beklediği sonucu alamamıştır. Hiç kimse bir oldubittiye heveslenmesin. Seçim balkonda kazanılmaz. Veriler şu anda akmaya devam ediyor. Milletimiz ikinci tur diyorsa başımızın üstüne. Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Herkes bunu görecek. Geçici sonuçlar şunu göstermiştir ki Erdoğan toplumdan beklediği güven oyunu alamamıştır. Toplumdaki değişim talebi yüzde 50’nin üzerindedir. AK Parti’deki oy kaybını da bu gerçek göstermektedir. Biz önümüzdeki 15 gün boyunca Türkiye için, milletimizle beraber bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız. Halkımız emin olsun, mutlaka ama mutlaka kazanacağız ve bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz" demişti. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar