Erdoğan erken 'balkon konuşması': Yüzde 50'nin üzerinde bu turu bitireceğimize inanıyoruz

Erdoğan erken 'balkon konuşması': Yüzde 50'nin üzerinde bu turu bitireceğimize inanıyoruz
Erdoğan, erken 'balkon konuşması' yaparak, "Seçim sonuçlarının henüz açıklanmamış olması, milletimizin açık ara bizi seçtiği gerçeğini değiştirmiyor" dedi.

Artı Gerçek - Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimi kesin sonuçları henüz açıklanmadan AKP Genel Merkezi'nde 'balkon konuşması' yapan Cumhur İttifakı cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, "Henüz kesin sonuçlar belli olmasa da açık ara öndeyiz" dedi.

Erdoğan Cengiz Kurtoğlu'nun "Duyanlara Duymayanlara" şarkısı eşliğinde gelen vatandaşları selamladıktan sonra şöyle konuştu::

"Dünyada benzeri yok, tarihimizin en yüksek katılımlı seçimlerinden birini yaşadık. Biz her zaman milli iradenin kararına saygı duyduk. Bu seçimde de saygı duyuyoruz, bundan sonraki seçimlerde de saygı duyacağız. Herkesten de biz aynı hassasiyeti bekliyoruz. Seçim kampanyalarındaki tartışmalar artık geride kaldı.

Milletimizin kararının ne olduğunu gayri resmi kesin sonuçlar açıklandığında hep birlikte göreceğiz.

En yakın rakibimize 2 milyon 600 bin civarında fark attık. Kesin sonuçların çıkmasıyla bu rakamın çok daha yükseleceğine inanıyorum.

Yüzde 50'nin üzerinde bir oy oranıyla bu turu bitireceğimize inanıyoruz. Seçim sonuçlarının henüz açıklanmamış olması, milletimizin açık ara bizi seçtiği gerçeğini değiştirmiyor. CHP yöneticileri ve bazı belediye başkanlarının tamamen kendi iç hesaplaşmalarının ürünü feveranları bu gerçeği değiştirmiyor."

(HABER MERKEZİ)

Öne Çıkanlar