Avrupa Parlamentosu'ndan Johnson'a Brexit uyarısı

Avrupa Parlamentosu'ndan Johnson'a Brexit uyarısı
Yayınlanma:
Güncelleme: 14 Kasım 2019 06:18
A+ A-
Avrupa Parlamentosu İngiltere'nin yeni seçilen Başbakanı Boris Johnson'ı Brexit konusunda atacağı adımlar konusunda uyardı.

Avrupa Parlamentosu (AP), İngiltere’nin yeni Başbakanı Boris Johnson’ı AB’den anlaşmasız ayrılma konusunda uyardı. Avrupa Parlamentosu’nun Brexit’i Yönlendirme Grubu Başkanı Guy Verhofstadt anlaşmasız bir ayrılığın İngiltere’yi ekonomik açıdan zorlayacağını söyledi.

'ANLAŞMASIZ BİR ÇIKIŞ EKONOMİK OLARAK ZARAR VEREBİLİR'

Sputnik'in aktardığı habere göre, Belçikalı Guy Verhofstadt başkanlığında toplanan Avrupa Parlamentosu’nun Brexit’i Yönlendirme Grubu, görüşme sonrasında Avrupa Birliği ve İngiltere arasında devam eden Brexit krizinin geleceğine dair yorumların içerdiği bir bildirge yayınladı. Yayınlanan bildirgede, "Her iki tarafa da aynı şekilde zarar vermese bile, anlaşmasız bir çıkış ekonomik olarak çok zarar verebilir" denildi. İngiltere’nin AB ile bir anlaşma yapmaksızın birlikten ayrılması ihtimalinin de değerlendirildiği açıklamada, "AB ile İngiltere arasında yapılan herhangi bir düzenleme veya mini anlaşma ile tazmin edilmeyecektir" şeklinde değerlendirmede bulundu. (HABER MERKEZİ)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar