Belçika'da havaalanındaki uçakta bırakılan üç tembel ayı soğuktan donarak öldü

Belçika'da havaalanındaki uçakta bırakılan üç tembel ayı soğuktan donarak öldü
Yayınlanma:
A+ A-
Belçika'da geçen hafta sonu etkili olan kar ve buz nedeniyle kullanıma kapatılan Liege havaalanında mahsur kalan bir uçakta bulunan üç tembel ayı soğuktan donarak öldü. Sorumluların tespiti için soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Artı Gerçek - Belçika'nın Liege kentinde geçen hafta sonu etkili olan kar ve buzlanma sebebiyle 24 saat boyunca kullanıma kapatılan havaalanında mahsur kalan bir uçakta bırakılan üç tembel ayı soğuktan öldü. Peru'dan Katar'a giderken, transit geçiş için inen uçakta toplam dokuz tembel ayı bulunduğu açıklandı.

Valon bölgesi Hayvan Refahı Bakanı Celine Tellier, Bel-RTL radyosuna verdiği demeçte, "Olayın sorumlularına ve uygulanacak yaptırımlara ilişkin çalışma yürütüldüğünü" belirtti.

Hindistan Yarımadası'na özgü bir tür olan ve bal ayısı olarak da adlandırılan tembel ayılar, 25 derece civarındaki sıcaklıklarda yaşamak için evrimleşen bir tür olarak biliniyor.

Kış uykusuna yatmayan tek ayı cinsi olan ve pençeleri için avlanan ve doğal ortamları yok edilen bu hayvanlar meyve, karınca ve termitllerle beslenerek yaşamlarını sürdürüyorlar. Ancak doğal ortamlarının tahrip edilmesi nedeniyle tembel ayılar Dünya Doğayı ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği (IUCN) tarafından tehdit altındaki türler listesine alınmış durumda. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar