ABD Başkanı Biden'dan enflasyonu soran gazeteciye küfür

ABD Başkanı Biden'dan enflasyonu soran gazeteciye küfür
Yayınlanma:
Güncelleme: 25 Ocak 2022 18:18
A+ A-
ABD Başkanı Biden'ın ekonomideki sorunları soran gazeteciye yönelik hakareti sosyal medyada sert şekilde eleştirilirken, Biden'ın gazeteciyi telefonla arayarak özür dilediği aktarıldı.

ABD Başkanı Joe Biden, düzenlediği basın toplantısı sırasında bir gazetecinin enflasyondaki yükselişiyle ilgili sorusuna yanıt vermeyerek küfür etti. Biden "Ne aptal bir o... çocuğu" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Biden, bugün Beyaz Saray'da Rekabet Konseyi'yle yaptığı toplantının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Toplantı sırasında Fox News muhabiri Peter Doocy, Biden'a enflasyondaki yükselişte mesuliyet kabul edip etmediği sorusunu sordu.

Biden ise, Doocy'e küfürle yanıt vererek, "Bu büyük bir kazanç, daha çok enflasyon... Ne aptal bir o... çocuğu" dedi.


Biden'ın küfürlü cümlesi, Beyaz Saray'ın resmi internet sitesinde yayınlanan metinde de yer buldu.

Biden'ın çıkışı, sosyal medya kullanıcıları tarafından sert şekilde eleştirildi.

GAZETECİDEN ÖZÜR DİLEDİ

Öte yandan Biden, küfür ettiği muhabir Doocy'i arayarak, söylediği sözler için kendisinden özür diledi.

Amerikan basınına değerlendirmede bulunan konuya yakın kaynaklar, Biden'ın söz konusu olayın ardından Doocy'i aradığını ve özür dilediğini belirtti.

Doocy ise Fox News'te Sean Hannity'nin programına katılarak, Biden'ın kendisini aradığını ve "Bu kişisel bir şey değil dostum" dediğini belirtti. "Biden, aramızdaki havayı yumuşattı. Bundan son derece memnunum. Güzel bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik" ifadelerini kullanan Doocy, Hannity'nin "Biden özür diledi mi?" sorusu üzerine, "Kimsenin benden özür dilemesine ihtiyacım yok" yanıtını verdi.

Öne Çıkanlar