Çocukları canlı bomba olarak kullanıyorlar

Çocukları canlı bomba olarak kullanıyorlar
Kamerun'da, örgüte eleman bulmakta zorluk çeken Boko Haram örgütünün çocukları kaçırdığı ve canlı bomba olarak kullandığı belirtiliyor. DÜNYA-...

Kamerun'da, örgüte eleman bulmakta zorluk çeken Boko Haram örgütünün çocukları kaçırdığı ve canlı bomba olarak kullandığı belirtiliyor.

DÜNYA- Batı Afrika ülkesi Kamerun'da, çocukların terör örgütü Boko Haram tarafından canlı bomba olarak kullanıldığı bildirildi.

Sputnik’in haberine göre, Kamerun'un Uzak Kuzey Eyaleti Valisi Midjiyawa Bakari yaptığı açıklamada, "Çok Uluslu Ortak Görev Gücü'nün örgüte ve bomba yapım fabrikalarına yönelik operasyonları sonucu Boko Haram üyeleri zor durumda kaldı ve çocukları canlı bomba olarak kullanmaya başladı" dedi.

Bakari, Boko Haram tarafından geçen hafta çocukların canlı bomba olarak kullanıldığını ve saldırı amacıyla kullanılmak istenen 2 çocuğun hayatını kaybettiğini söyledi.

Kamerun'un Uzak Kuzey eyaleti, Boko Haram örgütünün saldırılarına ve kaçırma olaylarına maruz kalıyor. Uluslu Ortak Görev Gücü'nün parçası olan Kamerun'da, örgütün saldırıları nedeniyle şimdiye kadar yaklaşık 2 bin kişi hayatını kaybetti.

Öne Çıkanlar