Elon Musk, Twitter için iki yeni özellik duyurdu

Elon Musk, Twitter için iki yeni özellik duyurdu
Yayınlanma:
A+ A-
Elon Musk, Twitter hesabından yaptığı duyuruda eski yönetimin ifşa edilen yazışmalarına da konu olan 'shadowban' ile ilgili yeni bir özelliğin kullanıcılara sunulacağını duyurdu. Musk ayrıca kullanılmayan 1 buçuk milyar hesabın da silineceğini söyledi.

Artı Gerçek - Twitter'ın yeni CEO'su Elon Musk, sosyal medya uygulamasına gelecek yeni özellikle, kullanıcıların 'shadowban' (gizli hesap kısıtlama) altında olup olmadıklarını tespit edebileceğini açıkladı. Musk ayrıca kullanılmadığı tespit edilen 1 buçuk milyar Twitter hesabının da kapatılacağını duyurdu.

'SHADOWBAN' YİYEN KULLANICILAR İTİRAZ EDEBİLECEK

Elon Musk, Twitter'dan yaptığı açıklamada şirketin üzerinde çalıştığı yazılım güncellemesiyle kullanıcıların "gizli hesap kısıtlama" altındalarsa itiraz edebileceklerini de dile getirdi.

Musk'ın, geçen hafta "Twitter Dosyaları" başlığıyla yayımlanan ve Twitter eski yönetimi ile Demokratlar arasındaki sansür yazışmalarının gün yüzüne çıktığı dosyaların ikinci kısmının yayınlanmasının ardından böyle bir duyuru yapması dikkat çekti.

İkinci kısmı yayımlanan "Twitter Dosyaları'nda" eski yönetimin yıllarca inkar etmesine rağmen 'shadowban' uyguladığı ortaya çıktı.

JACK DORSEY İNKAR ETMİŞTİ

Eski CEO Jack Dorsey'in yönetiminde Twitter moderatörlerine içerikleri 'kara listeye almak' için bir dizi araç sağlandığı belirtilen belgelerde, her ne kadar Twitter'ın kurallarına aykırı hareket edilmemiş olsa da bazı gönderilerin aramalarda çıkmasının ve 'trendlerde' görünmesinin engellendiği vurgulandı.

KULLANILMAYAN HESAPLAR DA SİLİNECEK

Elon Musk, attığı diğer bir tweetle uzun süredir kullanılmayan 1 buçuk milyar hesabın silineceğini duyurdu. Bu sayede kullanıcı ismi almakta sıkıntı çeken kullanıcıların da uzun süredir yaşadıkları sorunun çözülmesi bekleniyor. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar