Elon Musk'a Twitter merkezini 'otele çevirme' soruşturması

Elon Musk'a Twitter merkezini 'otele çevirme' soruşturması
Yayınlanma:
A+ A-
Twitter CEO'su Elon Musk'ın başı şimdi de San Fransisco kenti yönetimiyle dertte. Kent yönetimi Twitter personeli için genel merkezdeki ofislere çalışanların daha yoğun çalışması için çok sayıda yatak konulmasını soruşturuyor.

Artı Gerçek- Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın satın aldığı sosyal medya devi Twitter hakkında, ABD'nin San Fransisco kentindeki genel merkeze çalışanlar için çok sayıda yatak yerleştirildiğinin ortaya çıkmasının ardından kent yönetimince soruşturma başlatıldı.

Yapılan bir şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında San Fransisco kenti yönetimi yetkilileri Twitter genel merkezinde olası bir ihlal olup olmadığında dair incelemeler yapacak.

San Fransisco Chronicle'ın haberine göre ticari amaçlı bir binanın ofislerinin yatak odası olarak kullanılması konusunda Twitter, kent yönetiminden izin almadı.

BBC dahil bir dizi medya kuruluşunun ulaştığı fotoğraflarda, ofislerin içine çalışanların kullanması için yataklar, dolaplar hatta çamaşır makineleri yerleştirildiği, bazı odalarda da kanepelerin yatağa dönüştürüldüğü görülüyor.

Twitter genel merkezindeki değişiklikler Musk'ın çalışanlardan "uzun saatler boyunca yüksek yoğunlukta" çalışmalarını istemesinden kaynaklanıyor. Çok sayıda çalışan yüksek tempoya ayak uydurmak için şirkette geceliyor. Zira Musk, Twitter'ı satın aldığında şirkette çalışanların yarısına yakınını kovmuştu.

Daha önce eski bir Twitter çalışanı da Musk'ın da şirketi satın aldığından bu yana genel merkezde yatıp kalktığını söylemiş, Musk ise geçen ay Twitter çalışanlarına gönderdiği e-postada "Başarılı olmak için son derece sert olmalısınız" diyerek yoğun tempoya ayak uyduramayanların şirkette kalmaması gerektiğini savunmuştu.

MUSK KENDİNİ SAVUNDU: ÖNCELİKLERİNİZ NEREDE?

BBC'ye konuşan California Senatörü Scott Wiener "Şimdi de işçileri Twitter binasında geceletiyor. İnsanları gerçekten umursamadığı açık. Kendi için çalışan kişileri umursamıyor" dedi.

Musk ise Twitter hesabından kent yönetiminin yaptığı soruşturmayı eleştirdi.

Musk "San Fransisco şehri çocukları fentanilden (narkotik analjezik bir ilaç) korunduğundan emin olmak yerine yorgun çalışanlar için yatak sağlayan şirketlere saldırıyor. Öncelikleriniz nerede?" diyerek tepki gösterdi. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar