Elon Musk'ın Twitter'ından kaçan kaçana

Elon Musk'ın Twitter'ından kaçan kaçana
Yayınlanma:
A+ A-
Dünyanın en zengin insanı Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasına ilişkin tartışma dinmiyor. Şirketin üst düzey yöneticilerinin büyük kısmı istifa ederken, Musk'ın Twitter çalışanlarının yaklaşık yarısı işten çıkaracağı iddia edildi.

Artı Gerçek - Amerikan haber ajansı Bloomberg, konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklara dayandırdığı haberinde, Twitter'ın yeni sahibi Elon Musk'ın şirketin 3 bin 700 çalışanını işten çıkaracağını yazdı. Bu sayı Twitter'ın toplam personel sayısının yaklaşık yarısına tekabül ediyor. Haberde, Musk'ın işten çıkarılacak çalışanları yarın (cuma) bilgilendireceği ileri sürüldü.

'EVDEN ÇALIŞMAYA SON VERMEK İSTİYOR'

Bloomberg'e konuşan kaynaklar, Musk’ın 'uzaktan çalışma' politikasına da son vermek istediğini söyledi. Buna göre, Twitter'ın yeni sahibi personelin istisnalar dışında ofisten çalışmalarını isteyecek.

THE GUARDIAN: ÜST YÖNETİCİLERİN ÇOĞU GÖREVDEN AYRILDI

Elon Musk'ın şirketi satın alması sonrasında, Twitter'ın en üst düzey yöneticilerinin büyük kısmı da görevlerini bırakmış. Musk geçen hafta, şirketin yönetim kurulunu feshederek Twitter'ın CEO’su Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü (CFO) Ned Segal, hukuk ve politika yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett'in görevlerine son vermişti.

The Guardian gazetesi ise bu hamlenin ardından çok sayıda üst yöneticinin istifa ettiğini yazdı. Buna göre, geçmişte Musk'la birlikte çalışmayı iple çektiğini söyleyen reklam direktörü Sarah Personette, Twitter'ın çoğulculuk politikalarından sorumlu Dalana Brand, temel teknolojiler müdürü Nick Caldwell, pazarlama direktörü Leslie Berland, ürün direktörü Jay Sullivan ve küresel satış departmanı başkan yardımcısı Jean-Philippe Maheu işlerinden ayrıldı. (DIŞ HABERLER)

Öne Çıkanlar