Eric Cantona'dan İsrail'e Refah tepkisi: Hâlâ bu suçluları koruyacak kimse kaldı mı?

Eric Cantona'dan İsrail'e Refah tepkisi: Hâlâ bu suçluları koruyacak kimse kaldı mı?
Eski yıldız futbolcu Eric Cantona, İsrail'in Refah kentinde en az 45 kişiyi öldürdüğü saldırıya tepki gösterdi: "Hâlâ bu suçluları koruyacak kimse kaldı mı? Hâlâ bu duruma soykırım demeyen kimse kaldı mı?"

Artı Gerçek - Dünyaca ünlü eski Fransız futbolcu Eric Cantona, İsrail'in Gazze Şeridi'nin Refah kentine sığınan yerlerinden edilmiş Filistinlilerin çadır kampına yönelik saldırısına tepki gösterdi.

Cantona, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Hâlâ bu suçluları koruyacak kimse kaldı mı? Hâlâ bu suçluları kınamayan kimse kaldı mı? Hâlâ bu suçluları silahlandıran ülkeler kaldı mı? Hâlâ bu duruma soykırım demeyen kimse kaldı mı? Hâlâ böyle bir dehşet karşısında gözyaşı dökmeyen kimse kaldı mı?" sorularını yöneltti.

İsrail ordusu, Hamas'ın pazar günü düzenlediği ve Demir Kubbe hava savunma sistemi tarafından engellenen roket saldırısına tepki olarak, Uluslararası Adalet Divan'ının (UAD) saldırıları durdurma kararı aldığı Refah'a saldırmıştı. Savaşından ilk günlerinden beri yüz binlerce Filistinlinin sığındığı kentte çadırlar hedef alınmış, en az 45 Filistinli ölmüştü.

İsrail ordusu Hamas liderlerinin hedef alındığı ileri sürerken, İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu da olayı "trajik bir hata" diye nitelemekle yetinmişti. (AA)

İlgili Haberler
Öne Çıkanlar